Search
× Search
Bouřlivé jaro na Jadranu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Bouřlivé jaro na Jadranu

Tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným… Citát z Vančury se vloudí do hlavy ve chvíli, kdy vidíte, co se děje na pobřeží Jadranu. Předpověď varuje dokonce před 80 uzly větru.

Vítr, déšť a dokonce i možnost sněžení na horách. To není standardní květen na Jadranu. Vždyť za chvíli jsou zralé třešně. Přes Itálii a Chorvatsko přechází tlaková níže. Přívalové deště zaplavují uličky dalmatských městeček a předpověď děsí všechny, kdo umí číst. Varování, které je součástí předpovědi, se zastavuje na 60 uzlech a ve Velebitském kanálu dokonce až na 80.

Níže najdete textovou předpověď na dnešek  a na obrázcích vidíte to nejlepší z Windy pro dnešní den. Pod Velebitem to dokonce vypadá až na 84 uzly. Ráz počasí by se přitom měl měnit na letní. To toto rozhodně není. 

Prognoza za pomorce (NAVTEX), dan 12.05.2019 u 12:00 sati

Upozorenje

Na sjevernom, krajem dana i tijekom noći na dijelu srednjeg Jadrana mjestimice udari NE drugdje SE i E vjetra 35-60 čv., u Velebitskom kanalu do 80 čv. More na južnom i dijelu srednjeg Jadrana, noću i drugdje 5.Mjestimice nevere.

Stanje

Ciklona nad Tirenskim morem pruža dolinu s frontalnim poremećajem prema Jadranu.

Vremenska prognoza za sljedeća 24 sata, vrijedi do: 13.05.2019 u 12 sati
Sjeverni Jadran

NE vjetar u jačanju na 16-32 čv, u Velebitskom kanalu i do 40 čv. Moreu jačanju na 3-4, noću ponegdje na 4-5. Vidljivost 10-20 km. Pretežno oblačno s kišom te pljuskovima s grmljavinom, ponegdje su moguće i obilnije oborine. Temperatura zraka niža.

Srednji Jadran

SE i E vjetar u jačanju na 16-32 čv, ponegdje i do 36 čv., i to uglavnom prema otvorenome moru,prema kraju dana i u noći na sjevernom dijelu područja u okretanju na NE od 16-32 čv. Sutra tijekom prijepodneva na južnom dijelu područja SE vjetar će oslabiti na 12-22 čv. More u jačanju na 3-4., na južnom dijelu područja, noću i drugdje na 4-5. Vidljivost 10-20 km. Pretežno oblačno s kišom te pljuskovima s grmljavinom, ponegdje su moguće i obilnije oborine. Temperatura zraka niža.

...

 

 

 

 

3416
Na horu