Search
× Search
Kurzy TOP
Bouřky, nehody a mastné pokuty
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Bouřky, nehody a mastné pokuty

Poslední dny prázdnin byly v Chorvatsku těhotné událostmi. Přes Dalmácii přecházela fronta, Maďar rozpáral banán o útes a pokuty létaly k Čechům i Slovákům.

 

Poslední prázdninový víkend se v Chorvatsku zatáhlo, mraky zatměly oblohu, blesky létaly a hřmělo jak při slavné zákopové bitvě u Verdunu. Kroupy ničily polnosti na Čiovu a místy spadlo za první dva dny září více vody, než běžně za celý měsíc. Občasné bouřky budou děsit turisty i během dneška.

 

Ke kuriózní nehodě došlo na ostrově Vir. Maďar na skútru tam vyráběl zábavu pro dvojici krajanů. Statní padesátníci se zubili na žlutém banánu jak přerostlé školní děti. Vypadalo to na zážitek roku (je otázkou, jestli ředitel skútru dodržel 300 m vzdálenost od pobřeží pro plavbu rychlejší než 10 uzlů). Lokální neznalost šoféra však nakonec vedla bezmála k tragédii. Banán nalétl na skalní útes. Bavící se dvojici ztuhl úsměv na rtech a výsledkem byly dva zranění. Jeden lehce, druhý bohužel těžce. Možná kdyby ředitel skútru koukal před sebe, a ne na banán, nemuselo k tomu dojít (předpokládám, že detailní mapa by mu stejně nepomohla).

 

No a nakonec tu jsou pokuty za odvážně rychlou plavbu. Naši a slovenští jachtaři se na svých člunech plnou rychlostí hrdinně pouštějí až do těsné blízkosti pobřeží. Chorvatská policie nemá pro husarské kousky pochopení, zastavuje a pokutuje je. V pátek byl nejprve odvážný Slovák na Pagu (17 let), později i 44letý Čech. O den dříve byl rychlostí okouzlen i Čech 56 let stár. Upozorňujeme, že pokuty začínají na 500 kunách. Vyšplhat se však mohou i mnohonásobně výše.

Vytisknout
3129
Na horu