Search
× Search
Boris, Tratinska, Žirje, je odsouzený šizuňk
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Boris, Tratinska, Žirje, je odsouzený šizuňk

Včera vyvolalo pozdvižení video ze zátoky Tratinska na  Žirje, kde správce koncese odřezává lana slovinské jachtě. Muž, který na videu pracuje s nožem, už má za sebou jiný konflikt se zákonem. I když je zřejmě s policií zadobře…

Jak bylo znát z reakcí na facebookovém profilu, někteří z našich jachtařů se s bojovníkem s lany znají. Jmenuje se Boris. Boris Kali. Jde o majitele firmy Magnus doo, která má na zátoku koncesi od roku 2013 na 12 let.

Jak to v zátoce bylo

Na úvod ještě vysvětlení situace. Podle některých reakcí bylo zřejmé, že včerejší článek nebyl dostatečně jasný. Slovinský jachtař, který připlul do zátoky Tratinska schovat se před bouřkami na bóji, se dožadoval vedle vyvázání na bóji také odvozu odpadků. Dožadoval se tedy služby tak, jak je uvedena v chorvatském zákonu. Majitel koncese má povinnost se o odpad postarat. Již zmiňovaný Boris Kali odmítl odpadky převzít, proto Slovinec odmítl zaplatit. To je pochopitelné, Kali poskytl jen polovinu služby, chtěl však zaplatit za celou. Pak následovalo řezání lan…

Bez trestního oznámení

Policie včera vyslechla jak koncesionáře, tak i slovinského jachtaře. Ten na Kaliho nepodal trestní oznámení. Policie může věc řešit na základě videa, které je veřejně k dispozici, ale nečiní tak. Dle informací policie čeká, jestli se do celé věci vrhne státní zastupitelství. Vypadá to jako klasické přehazování horké brambory. Však to známe i u nás.

Boris má známosti…

Za menší aktivitou policie může být i čin, kvůli kterému byl již jednou Kali odsouzen. Kali prodal bývalému náměstkovi policejního ředitele Josipu Ćelićovi vilu v Lokva Rogoznica nedaleko Omiše. Vilu prodal za 200 000 EUR, ačkoli její hodnota byla nejméně trojnásobná. Společnosti Flava Linea, která vilu vlastnila, tak způsobil škodu.

Je zajímavé, že k podobným fenomenálním cenám nemovitostí se vždy dostávají jen náměstkové policejních ředitelů, prezidentští kancléři, či politici s modrým ptákem na klopě, nebo z kdovíjaké ano partaje.

Ale tak to na světě chodí. Štěstí přeje připraveným…

 

 

1136
Na horu