Search
× Search
Bóra shodila dům na silnici
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Bóra shodila dům na silnici

V Chorvatsku kvůli extrémně silné bóře nejednou trajekty, uzavřené jsou části silnic, protože hrozí smetení auta z vozovky, zavřené jsou některé mosty a v noci dokonce vítr shodil na silnici starý dům ve vesnici Kričina nedaleko Bribiru. Na videu se podívejte, co dělá bóra s mořem pod Velebitem. 

Předpověď stále varuje před bórou o rychlosti až 100 uzlů pod Velebitem. Červený meteoalarm byl dnes rozšířen na celé chorvatské pobřeží. Nedaleko Crikvenice v obci Kričina fukejř shodil na silnici starou kamennou kuču a zastavil dopravu. Nejde sice o žádnou hlavní silnici, ale jsou lidé, kteří jsou na ni odkázaní a je to pro ně velká nepříjemnost.

Image
Odříznuté jsou ostrovy Ist, Olib, Silba a Premuda v Zadarské župě, Unije a Susak nedaleko Lošinje, nejedou ani trajekty na Brač a mnohé další. Rychlé katamarany na ostrovy v podstatě nejedou vůbec. Zavřená je nadále dálnice A1 od Sv. Roku dolů, Jadranská magistrála od Senje po Svetu Mariju Magdalenu, dále Paški most, nebo most v Dubrovniku. 

V Kaštelu Sučurac mezi Splitem a Trogirem vítr překlopil motorový katamaran stojící na břehu. Jen pro zajímavost ještě dodávám, že na mostu na Pag byly naměřeny poryvy o rychlosti 175 km/h. 

Zdroj Windy

Zdroj Windy

Noc na zítra
Vítr by měl vydržet ještě zítra, slábnout by mohl ve čtvrtek.

Taková je zima na Jadranu.

3107
Na horu