Search
× Search
Bestevaer 36
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Bestevaer 36

Preferujete hliníkové lodě, ale nechcete nic velkého. V tom případě byl váš výběr až do dnešních dnů velmi omezen. Nyní představila známá holandská loděnice KMY novou Bestevaer 36. Je to jachta určená pro manželský pár, který ví, co chce.

Hlavními výhodami menších jachet jsou nižší provozní náklady a snazší ovládání. Menší jachtu bezpečně zvládne i starší jachtař. Vzhledem k tomu, že mnozí majitelé lodí vyplouvají jen na kratší plavby nepříliš daleko od pobřeží obvykle ve dvou, není důvod pro pořizování velkých jachet. Kdo však nechtěl dělat kompromisy s ohledem na bezpečnost, neměl mnoho lodí na výběr.

Bestevaer 36 má proti konkurenčním jachtám velkou výhodu ve sklopném kýlu a kormidle. Ponor lodi je tak možné snížit až na 70 cm a bez obav je možné za odlivu nasednout na dno. Na přídi může někoho překvapit tzv. Hoyt boom. Jedná se o ráhno používané na kosatku, které umožňuje pohodlnou plavbu na větry od zádi.

V přední části kokpitu najdeme uzavřený pilot house, odkud je možné vést jachtu za drsných podmínek v suchu a teple. Podpalubí není příliš dělené, proto působí příjemným rozlehlým dojmem. Pro manželský pár jde o příjemné uspořádání.

Dieselelektrický pohon zajišťuje motor Oceanvolt SP 15. Pět hodin je schopen běžet z lodních baterií. Dále je třeba použít generátor Fisher Panda 6000 o výkonu 5 kW. Při rychlosti 5 kn upluje jachta na motor 450 námořních mil.

Jachta je výborně vybavena již v základu. Projeví se to na ceně. Nyní loděnice uvádí cenu bez DPH 450 000 EUR. První kus bude spuštěn na vodu na jaře příštího roku.

Parametry

Celková délka    10,95 m

Délka na vodorysce        10,40 m

Šířka      3,80 m

Výtlak   7 800 kg

Ponor   0,7 m

Plocha hlavní plachty     108 m2

Plocha plachet  66 m2

Motorizace        15 kW

Nádrže na naftu               140 l

Nádrže na vodu 2 x 100 l

Základní cena    450 000 EUR bez DPH

Více zde

1600
Na horu