Search
× Search
Bente28
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Bente28

Německá loděnice Bente přišla se zajímavým konceptem jachty. Začala na délce 24 stop, následně přidala devětatřicítku a nyní se již pracuje na novém modelu Bente28, který bude k mání od příštího roku.

Bente28 je opět navržena designéry Judel/Vrolijk. Zachovává si hlavní prvky charakteristické již pro první dva modely značky. Je to především netradiční prosklená nástavba, která kryje i přední část kokpitu.

V interiéru jachta nabízí dvojlůžkovou kajutu na přídi, jedno lůžko na zádi, ve střední části salon s rozumnou kuchyňkou a koupelnu s toaletou. Za toaletou je na zádi veliký úložný prostor.

Příď jachty je téměř kolmá, aby se maximálně využila délka vodorysky. Trup se na přídi velmi rychle rozšiřuje. Díky tomu získává jachta prostor v podpalubí a příď nemá tendenci se bořit. Čelen je vysouvací, nese velký genaker.

Grafika Bente

Grafika Bente

Bente 28
V kokpitu je dvojice vinšen, stopery na výtahy, kormidelní páka dávající kormidelníkovi skvělý cit pro loď. Otěž hlavní plachty je až na zádi kokpitu.

Hlavní plachta je typu square top. Díky tomu je plocha základního oplachtění 51 m2. Při plavbě na zaďák genaker celkovou plochu plachet zdvojnásobí. Jachta bude vybavena vestavěným dieselovým motorem, nebo elektromotorem.

Přímo se nabízí srovnání s podobně velkou jachtou First 27. First je o 56 cm kratší a 45 cm užší. To samozřejmě znamená méně prostoru v podpalubí. Pro Firsta ale mluví jednoduchá transportovatelnost na silnici (šířka 2,54 cm) a hlavně výtlak jen 1700 kg proti 3200 kg u Bente.

Základní verze jachty bude plavbyschopná, ale s velmi očesanou výbavou. Pro zákazníky toužící po větším komfortu bude k dispozici celá řada doplňků.

Parametry
Grafika Bente

Grafika Bente

Vnitřní uspořádání
 

Délka  8,55 m

Šířka   2,99 m

Výtlak od 3200 kg

Ponor  1,6 /1,8 m

Plocha plachet proti větru   51 m2

Plocha plachet po větru      101 m2

Cena od 100 000 EUR včetně DPH

Více zde.

2115
Na horu