Search
× Search
Baleárské maríny odmítají velké jachty. Není pro ně místo
Jan Koukal
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Baleárské maríny odmítají velké jachty. Není pro ně místo

Provozovatel přístavů Ports IB na Baleárských ostrovech stále častěji odmítá přidělit místo jachtám delším než 15 metrů a pro jejich šířku také katamaranům. V marínách by tak mělo zbýt více místa pro menší lodě.

Zpočátku se objevovaly pouze zprávy o jednotlivých posádkách, které byly se svými katamarany v některých mallorských přístavech odmítnuty nebo si nemohly rezervovat místo. Nyní ale německý web Yacht.de píše, že informace o této praxi je potvrzena (byť stále neoficiálně). Aby zbylo více místa pro menší jachty a jednotrupé lodě, jsou jachty delší než 15 metrů a obecně všechny katamarany kvůli své velké šířce stále častěji odmítány.

Ports Islas Balears zahrnuje 43 marín na Mallorce, Menorce a Ibize. I když je řada z nich velmi malá, jsou mezi nimi i velká oblíbená střediska, jako jsou Andraitx, Sa Ràpita nebo Pollença. Přístavy tohoto řetězce jsou mezi jachtaři oblíbené mimo jiné proto, že jsou levnější než většina ostatních marín.

Vedení Ports IB neposkytlo německému Yachtu žádné oficiální vysvětlení, ale mimo záznam byla tato praxe potvrzena. Dosud také nebyl na webových stránkách společnosti u rezervací žádný požadavek na zadání šířky plavidla. To se nyní změnilo, řada přístavů Ports IB omezila maximální šířku na čtyři metry. Například v maríně Andratx lze zakotvit loď s maximální délkou/šířkou 15/4 metry.

Ne všechna místa jsou přidělována online, ale vzhledem k tomu, že podíl katamaránů na Baleárských ostrovech se neustále zvyšuje, lze očekávat další zostřování podmínek pro jejich kotvení.

2179
Na horu