Search
× Search
Babí  léto na moři, předpověď slibuje parádní týden
Daniel Vodička

Babí  léto na moři, předpověď slibuje parádní týden

Poslední dva týdny bylo počasí na Jadranu divoké. Jugo bouřky, jugo a zase bouřky. Déšť skoro každý den. Nyní se ale situace změnila, nebe se vyjasnilo a přichází nádherný týden. Počasí přímo vyzývá k cestě k moři, naposled se vykoupat, užít si pozdního slunce. Zkrátit si tak dlouhé zimní čekání na další vyplutí.

Včera přes den přecházely přes Dalmácii poslední bouřky. Dnes se celé chorvatské pobřeží probudilo do slunného dne. Celý týden zde bude plný slunce s teplotami mezi 20 a 25°C. Vítr bude foukat… Bude foukat tak akorát. A moře je stále na koupání, teplota vody 20 - 22°C.

Proč to píšu? Protože máme od středy stále volná místa na kurzu přístavních manévrů pro pokročilé. Přijeďte na kurz, zlepšíte se ve svých dovednostech a naučíte se, jak přijet do přístavu sám a sám si také vyvázat loď. To je programem kurzu pro pokročilé. A není to jen pro sólové plavby. Mnohdy se na vodu vydáváme s lidmi bez základních jachtařských dovedností. A pak je třeba zvládnout manévr sám. My vás to na kurzu naučíme.

A pokud manévry již umíte, máme pro vás od 15. října poslední místo na kurzu noční plavby a bezpečného kotvení.

 

809
Na horu