Search
× Search
Arctic Patrol: do chladných vod s Helly Hansen
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Arctic Patrol: do chladných vod s Helly Hansen

Novinkou zimy je unikátní bunda Helly Hansen. Komfort i v nejextrémnějších a nejméně předvídatelných klimatických podmínkách zajistí Arctic Patrol Modular Parka.

Na vývoji bundy Arctic Patrol Modular Parka se podíleli vědci, kteří pracují a žijí v polárních oblastech. Bunda nabízí až šest možných funkčních kombinací, které udržují tělo v komfortu v závislosti na okolní teplotě. I proto se produkt může chlubit nejvýznamnějším oceněním z oblasti sportovního designu - Red Dot „Best of the Best“ - které získal v letošním roce.

Jachtaři, kteří se rádi vydávají do extrémních podmínek a chladných vod, jistě ocení, že jim Arctic Patrol Modular Parka umožní pracovat na palubě celé hodiny v teplotě do -15 ° C. Bundu tvoří tři vzájemně propojené vrstvy: první měkká, druhá hřejivá a třetí chránící před živly. První je vyrobena z vláken lifa schopných extrahovat přebytečnou vlhkost a teplo; druhá je měkká tepelná vrstva z látky Primaloft® Gold s technologií „body mapping“, která udržuje teplo v oblastech, kde tělo nejsnáze prochladne.

Třetí vnější vrstvu tvoří část s náplní Primaloft® Gold Premium o hmotnosti 200 gramů, která ve hmotnosti i schopnosti odolávat vlhkosti spolehlivě poráží peří. Tyto vrstvy lze kombinovat až šesti různými způsoby v závislosti na venkovní teplotě. Specialitou bundy je pak kapsa Life Pocket, která náramně prospívá životnosti baterií mobilů a dalších zařízení, a nepromokavá taška pro případné přenášení bundy.

Na vývoji bundy se podílel fyziolog z Laughborough University Danny Longman. „Mým úkolem bylo zaměřit se na fyzickou náročnost práce v extrémním prostředí a na to, jak může výstroj přispět ke schopnosti pracovat v takových podmínkách efektivně a pohodlně. Poté jsem dal dohromady doporučení založená na těchto zjištěních, zejména s důrazem na ta, která se dosud zanedbávala,“ vysvětlil Longman.

Bunda Arctic Patrol Modular Parka už stihla sesbírat prestižní ocenění. V rámci již zmíněné ceny Red Dot Best of the Best byla bunda vybrána jako jeden z nejlepších produktů ve své kategorii pro své řemeslné zpracování a inovativní design. Neotřelý návrh a funkčnost bundy byly rovněž vyzdviženy organizátory ocenění ISPO Gold, kde byl svršek Helly Hansen vyhodnocen jako nejlepší outdoorový produkt, který si získal uznání od 42 porotců ze 13 zemí tří kontinentů.

2940
Na horu