Search
× Search
And Now Something Completely Different
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

And Now Something Completely Different

Loděnice Jeanneau představila novinku, která se naprosto liší od všeho předešlého. Jmenuje se Sun Loft a jde o kategorii nazvanou monocat. Je to sedmačtyřicítka se šesti kajutami pro dvanáct pasažérů a s kajutou pro skippera.

Jachta vznikla na přání charterových firem, které požadovaly loď vhodnou pro charter po jednotlivých kajutách. Mělo jít o jednoduchou, ale pohodlnou jachtu, která by mohla nabídnout dovolenou na palubě za přístupnou cenu. Tak alespoň novinku představil ředitel Dream Yacht Charteru Loic Bonnet.

V podpalubí absentuje salón. Najdete tam šestici kajut a čtyři koupelny s toaletami. V přídi je ještě samostatná kajuta pro skippera. Veškerý společenský život se bude odehrávat na palubě v kokpitu, jehož součástí je i venkovní kuchyně. Dvojici stolů v kokpitu je možné snížit a vytvořit prostorné lehátko na slunění.

Veliký sprayhood kryjící vstup do podpalubí a kuchyni, bude snadno složitelný. Bimini nad kokpitem bude pevné, se zatahovacím středem. Bude i možnost zakrýt celý kokpit. Taková autobusová verze.

Co k novince říci? Bohužel myslím, že může mít úspěch. Na moře se dostanou další davy lidí, kteří již nebudou omezeni ani tím, že by museli dát dohromady posádku celé lodi. Jachty tohoto typu budou rozvážet po moři posádky bez vztahu k moři a k jachtingu, bez znalostí, bez vědomí, jak se na kotvištích a v přístavech chovat. Nautický průmysl se stane ještě masovějším průmyslem. Po moři poplují autobusy rozvážející pacienty typu The Yacht Week. Budoucnost.

Pro charterovky dobré…

 

Parametry

Délka

14 m

Délka trupu

13,24 m

Šířka

4,49 m

Ponor

1,85 m

Výtlak

12000 - 15000 kg

Plocha hlavní plachty

105 m2

Počet lůžek

12 + 1

Počet kajut

6 + 1

Design

Philippe Briand Yacht Design

Více informací

www.fasyachting.cz

 

3627
Na horu