Search
× Search
Anchor Pro – Aplikace pro klidné spaní na kotvě
Ondřej Novák
/ Kategorie: Navigace

Anchor Pro – Aplikace pro klidné spaní na kotvě

Od nocování mimo přístavy a bóje čeká skipper klidné spaní daleko od povykujících dovolenkových kapitánů. Není ale nic horšího, než když ta přece výborně zajištěná kotva povolí a posádku uprostřed noci probudí až náraz o skálu nebo mělčinu. Pokud chcete mít jistotu, že se ráno probudíte tam, kde jste večer zakotvili, stačí si nainstalovat aplikaci Anchor Pro.

Nástroj je dostupný jak v Google Play, tak i v zařízeních s logem nakousnutého jablka. Aplikace pomocí GPS v telefonu kontroluje aktuální polohu lodi a pokud se plavidlo začne pohybovat, vyvolá alarm. Software počítá s tím, že se loď na kotvě mírně pohybuje. Aby se skipper vyhnul falešným poplachům, může si v Anchor Pro nastavit toleranci pohybu lodě, která je automaticky na hodnotě 20 metrů.

Základní funkce, jako je výstraha při pohybu lodi mimo toleranci nabízí aplikace zdarma. V placené Premium verzi pak i zaznamenává i historii pohybů lodi během kotvení, kterou zobrazí na mapě. Placená verze Anchor Pro pak kromě odstranění otravných reklam nabízí i přehled dřívějších kotvišť pro případ, že by se kapitán chtěl na osvědčené místo někdy vrátit. Praktická je také prémiová funkce zapnutí alarmu v případě, že hrozí vybití zařízení, takže se nestane, že ztroskotáte ten proto, že jste večer zapomněli dát telefon do nabíječky. Cena prémiové verze se pohybuje kolem 120 korun za rok.

5003
Na horu