Search
× Search
Aegir Race Salopette
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Aegir Race Salopette

Podzim a jaro jsou na palubě jachty období, kdy se bez pořádného oblečení neobejdeme. Dlouhé hodiny v chladu a vlhku je možné si užít, nebo proklínat. Rozdíl je v oblečení. 

Před dvěma lety připravila společnost Helly Hansen svoji nejvyšší řadu Aegir. Tato řada je určena do nejtvrdších podmínek. Při běžných plavbách v okrajových sezónách se hodí lehčí řada Aegir Race, která byla představena letos. O bundě Aegir Race jsme již psali, proto se tentokrát podíváme na kalhoty  Aegir Race Salopette.

Nejde o běžné kalhoty s kšandami přes ramena, jak je běžné, ale o salopette, tedy jistou formu overalu bez rukávů. Výhodou je, že kalhoty na těle lépe sedí, kšandy se nevytahují a navíc je tělo ochráněno jednou vrstvou navíc před chladem. 

Kalhoty jsou v dolní části vyrobeny z třívrstvého laminátu Helly Tech Professional pod pasem a nad pasem ze softshellu. Na kolenou a na zadku jsou použity odolné výztuhy. Velké kapsy na stehnech by se líbily i krtkovi, pás a nohavice jsou regulovatelné stejně, jako u běžných kalhot. Dlouhý zip na přední straně je možné otvírat z obou stran.4084
Na horu