Search
× Search
Aby plavba byla zajímavější...
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Aby plavba byla zajímavější...

Víte, kde najdete druhý největší římský palác v Dalmácii? Na kterém chorvatském ostrově měli spojenci za druhé války důležité letiště? Kde najdete nejlepší vrak na šnorchlování a kdy ho navštívit, abyste si ho užili sami? Chcete se vyhnout přeplněným přístavům?

Statisíce jachtařů se každoročně vydávají do Chorvatska. Většina následuje vyšlapané cesty. Vodopády na Krce, Kornati, Hvar, Korčula, Trogir, Vis, Dubrovnik… Turistická dálnice.

Foto Instagram

Foto Instagram

Kde je toto místo?
Je mnoho jiných zajímavých, nebo dokonce mnohem zajímavějších míst, na která se hordy jachtařů nepodívají. Nevědí o nich a z hlavních tahů v bedekrech se neodváží odbočit.

I když jste přesvědčeni, že Dalmácii znáte, jako své boty, můžeme vás přesvědčit, že je mnoho míst, která stojí za objevení.

Foto archiv

Foto archiv

Spojenecké letiště na ostrově...
Víte například, na kterém ostrůvku je od antických dob 29 kamenolomů, ze kterých se mramor vyvážel po celém Středomoří, i na stavbu chrámu Hagia Sofia v Cařihradu a parlamentu ve Vídni?

Víte, že autem můžete vyjet na vyhlídku nad pobřežím, ze které uvidíte nejen všechny dalmatské ostrovy, ale v zimě dokonce až do Itálie?

Foto Pavel Nesvadba

Foto Pavel Nesvadba

Který je toto ostrov?
Na kterém chorvatském ostrově se v zimě lyžuje? Kde zemřel náš spisovatel Viktor Dyk, kde najdete krásné zapomenuté oblázkové pláže, nebo kde se schováte před letním maestralem ve stínu borovic? A hlavně, co udělat, abyste se vyhnuli davům…

Toto vše a ještě mnohem více se dozvíte na dvojici našich přednášek o Dalmácii od Zadaru až po hranice s Černou Horou. První přednáška o lokalitě od hranic s Černou Horou po Split proběhne již zítra od 1800, druhá o oblasti mezi Splitem a Zadarem je na programu ve středu 17. března. 

4142
Na horu