Search
× Search
Abramovič v Chorvatsku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Abramovič v Chorvatsku

Možná jste nyní potkali na jihu Chorvatska tuto jachtu. Jmenuje se Solaris a patří majiteli fotbalové Chelsea, ruskému miliardáři Romanu Abramovičovi.

Jachta je dlouhá 140 metrů a není Abramovičovou jedinou lodí. Ve svém nautickém parku má 8 jachet, tato je nejnovější a nejdražší. Její cena je 600 milionů dolarů. Protože jsme se stále nedokázali připojit k zemím platícím eurem, musíme podobné sumy přepočítávat na naše kačky a vznikají čísla, která už nejméně polovina voličů v ČR zřejmě nedokáže přečíst (jinak by jim muselo dojít, co znamená roční deficit rozpočtu, který je patnáctkrát větší). V naší měně stála Solaris cca 13 000 000 000 Kč.

Jedná se o jachtu, která je určená i pro plavbu do nepohody, na poznávací plavby do méně známých koutů světa. Stavba lodě trvala šest let. Na palubě je 48 kajut, helipad, bazén, tělocvična, restaurace, beach club. Roční náklady na provoz jachty jsou kolem 60 000 000 dolarů (plná nádrž nafty je za milion USD.

Pokud ji tedy potkáte, tak vězte že jen roční náklady na údržbu přepočtené na jednu hodinu jsou dvakrát vyšší než týdenní pronájem nové pětačtyřicítky v hlavní sezóně.

3086
Na horu