Search
× Search
Klasické kurzy a dvě zajímavé novinky na podzim 2024
Daniel Vodička

Klasické kurzy a dvě zajímavé novinky na podzim 2024

Na podzim letošního roku pro vás máme připraveny klasické kurzy přístavních manévrů a dále dvě zajímavé novinky. Vedle kurzu nouzových situací na jachtě (co vše vás může potkat a jak to řešit), který proběhne jako vždy v Zadaru a jeho okolí, to bude 1000 mil dlouhá plavba pro adepty na průkaz B, kterým chybí praxe (vyprodáno).

Během kurz nouzových situací si vyzkoušíte vlečení lodí, předání vlečného lana z lodě na loď za ztížených podmínek, boční vlečení, uvolnění zaseklého lana na vinšně, práci na vrcholu stěžně, kormidlování nouzovou pínou při poruše kormidelního mechanizmu, stažení, opravu a vytažení plachet, vytažení kotvy bez funkčního vrátku, zajetí na bóji a na kotvu na plachty, světlice, samonafukovací vesty a plavání v nich....

A ještě mnohem více. Plný program na velmi intenzivní třídenní kurz.

1000 mil dlouhá plavba vyplouvá v říjnu z Šibeniku a přes Itálii povede do Řecka, v případě kooperujícího počasí až na ostrov Kefalonia a zpět. Bude to dlouhé. A samozřejmě intenzivní. Po plavbě budete moci navázat námi organizovaným kurzem na B, který bude zakončen zkouškou.

Máte-li zájem o zdokonalení, je tu další kurz, který vás jachtařsky posune. Popluje se na dvojici jachet, na každé 4 absolventi kurzu. 

A dále nabízíme třídenní kurz přístavních manévrů v Chorvatsku. Pokud náhodou během léta zjistíte, nebo už jste zjistili, že na tom nejste v přístavech tak dobře, jak jste mysleli, my vás to naučíme. Máme s výukou bohaté zkušenosti. 

1862
Na horu