Search
× Search
4 novinky u Hanse
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

4 novinky u Hanse

Německá značka Hanse představila čtyři letošní novinky. Jde o jachty s označením 348, 388, 418 a 548. Posledně jmenovaná je nominována na Evropskou jachtu roku 2018.

Loděnice, která je dnes co do objemu výroby druhá největší na světě, útočí na poli středně velkých jachet. V tomto segmentu je sice silná konkurence, ale Hanse se srovnání se soupeři neobává.

Loděnice vychází z požadavků klientů. Nové jachty nabízejí ve srovnání s předchozími modely více prostoru při stejné délce, snazší ovládání, vyšší rychlost a více pohodlí. Vezmeme-li v úvahu nynější slevovou akci loděnice, je nejlepší čas na jachty této značky informovat, případně je objednat.

Exteriér nových jachet je podobný a jasně ukazuje, že pochází z jedné série. Hlavními poznávacími prvky jsou okna v trupech, kolmá příď, shodné tvary oken na nástavbě a vysoká takeláž, kterou ocení majitelé jachet ve slabším větru.

Největší z představovaných lodí nese označené 548. Jak jsme se již zmínili, jde o loď nominovanou do soutěže Evropská jachta roku. Na první pohled zaujme elegantní plochou nástavbou. Sklopná koupací plošina je na podobných lodích již standardem. Je přístupná z kokpitu po pohodlných schodech. Dinghy může mít na lodi své místo v garáži pod kokpitem. Pro příjemné chvíle na kotvě je v kokpitu k dispozici gril s dřezem a ledničkou, tedy se základem venkovní kuchyně.
Pro některé může být hlavním lákadlem hardtop nad kokpitem, na kterém je umístěna otěž hlavní plachty. Zakrývá celý kokpit, ale je jednoduše otvíratelný.
Stolky v kokpitu je možné spustit na úroveň lavic a vznikne tak další velký prostor na slunění. Další dva jsou na nástavbě a před stěžněm.

Velká pozornost je věnována pohodlí majitele jachty. Jeho kajuta je na přídi a od dění ve zbytku jachty je zvukově izolována. Rozměry lůžka, ze kterého je vidět na moře v okolí, jsou 200 x 160 cm. Pro milovníky nových technologií je na palubě připraven Hanse Smart Boat System, kterým jsou ovládány všechny lodní rozvody. 

Více informací zde.


3395
Na horu