Search
× Search
Úspěšná příprava týmu Giulia
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Úspěšná příprava týmu Giulia

Poslední dubnový víkend se konal v Italském Lignanu závod Due Golfi - závod, pro nás v mnoha ohledech velmi důležitý. Předně to pro nás byl velký test posledních změn na naší lodi.

Ty jsme provedli při posledním tréninku v Monfalcone s italským trimerem Lorenzem Bodinim. Dále proběhlo seznámení s novým projektem lodi Italia Yachts 11.98, který na první pohled vypadá jako naše Giulie, jen trochu nafouknutá a pekelně rychlá. Navíc na ní jela velmi zkušená posádka týmu Sugar se Sandrem Montefuscem a Matteem Polli, kteří chtějí znovu vyhrát titul. Měli jsme také poslední možnost přímého srovnání s estonskou lodí KATARINNA 2, která nás minulý rok o kousek porazila na Mistrovství Evropy a letos znovu po dalších úpravách zrychlila. Dalším překvapením byla bývalá česká loď Escandalo, která změnila kýl a vystřelila kupředu.

Závod byl vypsán na 3 dny a z toho nás první a poslední den proháněly bouřky. Prostě perfektní podmínky pro testování lodě, kdy se nám objevily poslední chyby, které bude potřeba odstranit do blížícího se mistrovství světa. Celé jaro jsme strávili přípravami a tréninkem v konkurenci Italských posádek, které jsou na seznamu kandidátů na úspěch. Díky této poslední generálce, kdy jsme svou skupinu vyhráli a celkově skončili na druhém místě za Katarinnou 2, jsme se asi také dostali na pomyslný seznam těch, co mohou překvapit. Pro nás to znamená zatím jen jediné, že naše tréninky měly smysl a že se jednoznačně posouváme v našich zkušenostech dopředu.

V současné době se Giulia bude s Petrem Stejskalem přesouvat do chorvatského Šibeníku a my si dáme krátkou závodní přestávku, kdy bude moci dokončit instalaci nového napínáku předního stěhu od Martina Jarombeka a necháme si vystavit nový certifikát, protože přijdou další nové plachty. Ty pro nás vyvíjí Christian Binder, který i letošní šampionát bude na palubě jako trimer a taktik.

Všem, co nás podporují a sdílí s námi náš příběh, hodně děkujeme!!!

JOHAN

 

3113
Na horu