Search
× Search
148 000 000 USD
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

148 000 000 USD

Koks za 148 mil. USD skončil v portugalském přístavu Setubal. Šlo o čistý materiál prvotřídní kvality, který byl určen k uspokojení poptávky po tripu lačných zákazníků na evropském kontinentu.

Bílá substance byla zabavena na palubě nákladní lodi, která se 30. ledna pohybovala v bezpečné vzdálenosti 150 mil od portugalských břehů a mířila na sever. Byla na cestě z Jižní Ameriky do Evropy.

Podloudnická organizace nefungovala v takovém utajení, jak by si bývala přála. Její počínání již od roku roku 2017 monitorovali španělští financové. Jen čekali, kdy budou moci zasadit pašířům pořádnou ránu.

Na konci ledna si pro zločineckou bandu dopluli Portugalci. Zadrženou nákladní loď nasměrovali do přístavu Setubal. Na horní palubě bylo objeveno 80 balíků prvotřídního zboží, na které čekali burzovní makléři v Londýně, extravagantní umělci v Paříži, nebo fajnové prostitutky napříč kontinentem. Každý balík byl připraven i s okem, které mělo urychlit nakládku do rychlých člunů, které by nedostatkové zboží dopravily blíže konečnému spotřebiteli.

Posádka lodi složená z 8 Ukrajinců a po jednom Gruzínci, Holanďanovi a Francouzovi, zamířila ihned do arestu. Cena zadrženého materiálu by na ulicích evropských velkoměst dosáhla 148 milionů USD.

2621
Na horu