Search
× Search
130 000 000 USD do charteru
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

130 000 000 USD do charteru

130 milionů USD, nebo také 3 miliardy korun českých, půjde v příštím roce do charteru. Tolik chce investovat firma Travelopia Yachts, která má pod svými křídly společnosti Sunsail, Moorings a Footloose.

Z této investice mají radost především firmy Beneteau, Jeanneau a Robertson & Caine. První dvě loděnice dobře znáte. Jeanneau a Beneteau vyrábí především jednotrupé plachetnice, ale Groupe Beneteau, kam obě loděnice patří, má pod společnou střechou i výrobu katamaranů Lagoon, které jdou také do charteru. Robertson & Caine je jihoafrický výrobce katamaranů.

Hlavním důvodem pro ohromnou investici je znovuvybudování flotil v Karibiku, které byly zdevastovány v roce 2017 hurikánem Irma.

O tom, že nepůjde jen o injekci do exotického Karibiku, svědčí i objednávka 25 jachet Sunsail Match, což jsou Firsty 40 od Beneteau. Ty zamíří do Anglie.  Dále se bude z velké části jednat o velké katamarány, jako je Moorings 500 od Robertson & Caine.

Loděnice si investice v charteru pochvalují. Beneteau Groupe hlásí za první pololetí 2019 nárůst charterových objednávek o 57 %.

Na moři bude těsno.

3044
Na horu