Search
× Search
10 milionů USD pro uklízečku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

10 milionů USD pro uklízečku

Před americkou výsadkovou lodí USS Bonhomme Richard stojí uklízečka s mopem a kbelíkem a má před sebou kontrakt tisíciletí. Do listopadu má loď uklidit. Odměna za vypulírování je 10 milionů USD. Dost na to, aby před Vánoci pověsila mop na hřebík.

Má to jen jeden háček. 12. července vypukl na lodi požár, se kterým hasiči bojovali několik dnů. Kdo někdy uklízel po požáru, alespoň po malém, tak ví, že před uklízečkou je herkulovský úkol. Ale s chutí do práce a za takovou odměnu? Ta ošoupaná kolena za to stojí.

USS Bonhomme Richard je 257 m dlouhé a 32 metrů široké výsadkové plavidlo třídy Wasp. Při rutinní údržbě v San Diegu na lodi vznikl požár. Hořet začalo na jedné ze spodních palub a postupně se požár rozšířil na paluby horní.

Kontrakt na úklid lodi za 10 milionů USD vyhrála firma NASSCO, která na vysmýčení vojenské lodi vybrala svoji nejlepší uklízečku posledních dvou letních sezón Annabelle Safran Woodard. Sympatická Afroameričanka si za svojí asistentku vybrala Marjorie Armstrong da Souza, která již má s námořnictvem Spojených států své zkušenosti (John 9 let, Maria 7 let, Esperanza 3 roky). Tato dvojice má v první fázi za úkol vysušení celé lodi. Na odstranění vody z podpalubí vyfasovala každá po třech kusech speciálních 15 l věder US Navy (po jednom vědru do každé ruky, jedno náhradní). Následovat bude taktická práce s mořskou houbou v místech, kam se s vědry nedostanou.

Po vyřešení problémů s vodou přijdou na řadu hromady prášku na hašení, se kterým jim má pomoci bezsáčkový vysavač Electrolux Super Cyclone ESC63EB (2 ks dodané zaměstnavatelem).

Na závěr již přijde na řadu práce s leštěnkou Diava spray 300 ml (leštící přípravek na všechny typy nábytku, celkem 350 000 l) a s antistatickou utěrkou. Dodávky leštěnky jsou naplánovány na konec října. Výrobce Tatrachema musel kvůli zakázce pro US Navy stáhnout své zaměstnance z dovolené v Malé Fatře a až do konce října se důvěrným věstníkem v chemičce zakazuje ochoření, Covid 19 nevyjímaje. Na burze v Londýně od oznámení vítěze mezinárodní soutěže na leštěnku pro US Navy vylétly akcie Tatrachema o 1328 % a firma se stala skokanem roku.

Na tomto případu je jasně vidět, jak v dnešním globalizovaném světě souvisí všechno se vším.

Některé části této zprávy se nepodařilo ověřit ze dvou na sobě nezávislých zdrojů.

 

60769
Na horu