Search
× Search
Seawolfcup XXVI
Daniel Vodička
/ Kategorie: Seawolfcup For Fun

Seawolfcup XXVI

Od soboty 2. 10. do úterý 5. 10. 2021 se v Murterském moři uskutečnil další ročník regaty Seawolfcup. Dvacátý šestý ročník přivítal na svém startu dvacet čtyři lodí a sto třicet členů posádek. V nádherném jachtařském počasí se podařily uskutečnit dvě rozjížďky. Třetí závodní den již bylo počasí natolik rozmarné, že se organizátoři rozhodli poslední rozjíždku neuskutečnit.

Seawolfcup se v posledních letech stává stále oblíbenějším u začínajících i úplně čerstvých jachtařů. I letos se ve startovním poli objevily čtyři posádky, které vlastní své licence teprve od minulého roku. A v cíli se letos konalo velké překvapení. Po součtu bodů v obou rozjížďkách se na prvním místě po skvělé jízdě objevila posádka čerstvého kapitána Tomáše Procházky na lodi Salona 380.

Na druhém místě se při stejném počtu bodů umístila s rozdílem necelé minuty posádka Radka Miláčka na lodi First 35. Na třetím místě pak loď Bavaria 47 Cruiser kapitána Srđana Markoviće.

Další ročník Seawolfcupu se uskuteční od 14. 5. do 18. 5. 2022 a již nyní mají organizátoři devět obsazených lodí z divize Elan E4 a pro tento ročník bude výrazně silnější i divize Single Sailor. Tedy divize pro zkušené kapitány, kteří absolvují celý závod na lodi sami.

Nezbývá, než se začít těšit, přežít zimu a v květnu se potkat na startu Seawolfcupu XXVII.

www.seawolfcup.cz

Článek je komerční prezentací.

 

2369
Na horu