Jugo až 50 uzlů a přechod fronty
Jadranské počasí má stále k říjnové stabilitě minulých let daleko. Dnešní jugo, které má dosahovat na moři 50 uzlů, je toho důkazem. Další podobný fukejř přijde ve čtvrtek. Příjemné babí léto je možné očekávat až příští týden. Námět na last minute?
Podívejte se na dnešní varování chorvatských meteorologů
Upozorenje
Mjestimice udari SE i SW vjetra 35-50 čvorova. More ponegdje 5. Mjestimice nevere.
U pobřeží a mezi ostrovy lze očekávat slabší vítr, ale větrno bude. Navíc je třeba počítat s přechodem fronty. Tlaková níže má nyní střed nad severní Itálií, s ní spojená studená fronta bude během noci přecházet přes Jadran od severu. Je třeba počítat s bouřkami a změnou směru větru a podle toho se zařídit. Noční stání by s tímto mělo počítat.
Příchod bouřek bude možné sledovat online na radaru, ať už na stránkách meteo.hr, nebo na českém Windy.
Nepůjde bohužel o poslední jugo tohoto týdne. Další přechod níže a s ním spojené bouřlivé počasí je možné očekávat během čtvrtka. Pokud jste se tedy vydali na dlouhou plavbu na sever od svých charterových základen, doporučujeme se čtvrtečním počasím počítat.
1187
Související články
Z Dubrovníku do Černé Hory
Z Dubrovníku do Černé Hory
Jirka Pacák při plavbě z Šibeniku na Maltu zajel také do Černé Hory, respektive do Boky Kotorské. Jak vypadala úřední mašinérie při plavbě mimo Evropskou unii?
K čemu dnes slouží staré lodní deníky
K čemu dnes slouží staré lodní deníky
V roce 2011 začaly v amerických archívech práce na digitalizaci starých lodních deníků. Zachovalo se kolem 80 000 deníků US Navy a Coast Guard. K čemu jsou dnes tyto deníky užitečné?
Přístavní manévry 2026 s vlastní kajutou
Přístavní manévry 2026 s vlastní kajutou
Na jaro příštího roku jsme připravili dva termíny kurzů přístavních manévrů, na kterých bude mít každý účastník k dispozici vlastní kajutu. Je to novinka v naší nabídce.