Search
× Search

50 dnů kolem světa

50 dnů kolem světa
50 dnů kolem světa

Charles Caudrelier obeplul svět sólo za 50 dnů, 19 hodin a 7 minut a stal se prvním vítězem závodu kolem světa Arkea Ultim Challenge. Jen dva sóloví jachtaři dokázali obeplout svět rychleji. Držitel rekordu Francois Gabart za 42 dnů, 16 hodin a 40 minut a Thomas Coville za 49 dnů, 3 hodiny a 7 minut.

Všechno je možné…

Armel Le Cléac´h má za sebou zastávku v Riu s výměnou dvojice kormidel. Na čele Arkea Ultim Challenge se pomalu posouvá vpřed Charles Caudrelier. Jeho trimaran je velmi unavený....

200 mil k mysu Horn

Necelých 7 hodin plavby zbývá Charlesi Caudrelierovi k mysu Horn. Pluje na čele závodu Arkea Ultim Challenge a do cíle zbývá 7000 mil.

Stále se hraje o fantastický rekord

Charles Caudrelier je v Pacifiku. Za sebou má rekordní překonání (sólové) Indického oceánu (8 dnů, 8 hodin a 20 minut) a zároveň sólový rekord z Bretaně k australskému mysu Leeuwin (18 dnů, 6 hodin a 15 minut). Už je možné říci, že by mohl překonat 7 let starý sólový rekord kolem...

Ferrari míří na moře

Jedna z nejslavnějších firem světa a legenda autoprůmyslu Ferrari rozšiřuje pole působnosti. Výrobce z Maranella oznámil záměr vyplout na oceány s vlastním závodním jachtařským týmem, jehož šéfem má být nestor italského jachtingu Giovanni Soldini.

Jak spí sóloví jachtaři

Strava a spánek jsou pro sólové jachtaře extrémně důležité. Zvláště když se vydají na dlouhou plavbu kolem světa na Ultim trimaranu, jako je tomu při právě probíhajícím závodu Arkea Ultim Challenge.

Poslední
Na horu