Vánoční dárky od Lodních novin
Lodní noviny mají připravenu celou řadu dárků pro jachtaře a spolu s nimi samozřejmě i vánoční dárkové poukazy. Využijte příležitosti a rezervujte si pro své blízké poslední volná místa na jarních kurzech přístavních manévrů na jednotrupé lodi, na katamaranu, na kurzu trimu, na kurzu přístavních manévrů pro pokročilé, či na jednodenních kurzech manévrů v Praze. Dále nabízíme samozřejmě přednášky a v neposlední řadě i nejlepší jachtařské knihy v češtině.
Plavba
Plavba Athény – Rhodos a zpět s Jirkou Pacákem
Syros, Mykonos, Delos, Amorgos, Astypalea, Nisyros, Tilos… To je jen pár ostrovů, které je možné navštívit během naší týdenní plavby, kterou organizujeme spolu s Jirkou Pacákem v Řecku. Popluje se na čtyřkajutové jachtě (cca 45 stop, upřesníme později). Start je v Athénách (případně Lavrionu, blíže k letišti) a cílem je přístav Rhodos. Během plavby bude posádka rozdělena do tří dvojčlenných hlídek, které se budou při vedení lodě střídat. Procvičíte si vedení lodi při denní i noční plavbě, trim plachet, plánování plavby, najedete si potřebné míle, navštívíte zajímavé (turisty opomíjené) ostrovy, ochutnáte místní speciality, zažijete jedinečnou atmosféru místních taveren, poznáte nové jachtařské lokality. Více zde.
Praktické kurzy
Třídenní intenzívní kurz přístavních manévrů v Chorvatsku
Třídenní intenzivní kurz přístavních manévrů je nejlepší cestou, jak se naučit jachtu v přístavech dokonale ovládat. Kurz proběhne stejně jako vždy v Chorvatsku na lodích Bavaria 37 Cruiser. Jen 4 účastníci a vyučující na palubě. Každý stráví maximum času za kormidlem. Nejde o běžný kurz přístavních manévrů. Za tři dny zajedete k molu vícekrát, než kdekterý zkušený jachtař za celý život. Získáte jistotu, která chybí. Více zde.
Třídenní intenzivní kurz přístavních manévrů na katamaranu
Vícetrupé jachty jsou mezi jachtaři stále oblíbenější, ale mají svá specifika, se kterými je třeba se sžít. Vedle úspěšných kurzů přístavních manévrů na jednotrupých lodích jsme připravili podobný kurz pro milovníky plavby na katamaránu. Na kurzu se naučíte spolehlivě ovládat vícetrupé jachty, pro které jsou mnohé přístavy a maríny těsné.. Také tento kurz je určen jen pro 4 účastníky, každý má tak k dispozici vlastní kajutu. Více zde.
Třídenní kurz trimu a práce s plachtami v Chorvatsku
Vedle přístavních manévrů je správný trim plachet další slabinou mnoha jachtařů. Připravili jsme kurz zaměřený pouze na správný trim plachet a práci s genakerem. Kurz povedou zkušení závodní jachtaři, kteří mají správný trim v krvi. Křižování proti větru, ostrá stoupačka, správné nastavení plachet, obraty. Pak obrat po větru a nahoru genaker. Hlaza za halzou, genaker dolů a vše znovu a nejen to, nezapomeneme ani na boční kurzy, refování, vytahování hlavní plachty při plavbě na genu a tak dále. Více zde.
Praktický kurz přístavních manévrů v Praze
Naučíme ovládat jachtu s jistotou zkušeného jachtaře. Připravíme na vaši nadcházející plavbu. Získáte praxi v přístavních manévrech a vyzkoušíte si fígly, které používají profesionálové. Zbavíme vás stresu v přístavech. Vše během jediného dne v Praze na Císařské louce. Na své další plavby vyplujete výborně připraveni. Kurz je vhodný pro kapitány, kteří si po roce chtějí osvěžit své dovednosti před plavbou s rodinou či přáteli. Více zde.
Servis a údržba lodního dieselového motoru
Stalo se vám někdy, že vám lodní motor vypověděl službu v nevhodný okamžik, třeba při zajíždění do maríny? Nešel nastartovat po plavbě na vlnách? Nebo byste jen rádi věděli, jak lodní motor funguje a na co si při běžném provozu dávat pozor? Právě pro vás jsme připravili jednodenní kurz zaměřený na dieselové lodní motory. Více zde.
Víkendový kurz freedivingu pro jachtaře
Každý skipper by měl být schopen se potopit alespoň do 15 metrů. Jsou chvíle, kdy jeho dovednost může zachránit kauci skládanou za loď. Minimálně. Je dobré se umět potopit do hloubky, ve které kotvíme. A to se nebavíme o krásách podmořského života, které je možné při znalostech freedivingu obdivovat na každé plavbě. Proto jsme pro vás připravili ve spolupráci se špičkovým instruktorem freedivingu Martinem Zajacem speciální dvoudenní kurz freedivingu zaměřený na dovednosti potřebné pro jachtaře. Kurz je na základě zkušeností s předešlými kurzy, které jsme pořádali, rozšířen o speciální péči, která bude věnovaná výuce správného vyrovnávání tlaku v uších, se kterým má mnoho jachtařů problémy. Více zde.
Přednášky
Jak správně převzít charterovou jachtu (a na co si dát pozor)
Mnozí skippeři mají ze svých plaveb špatné zkušenosti s charterovými společnostmi, které si nechaly zaplatit škody, které posádky nezpůsobily. Jak správně převzít jachtu, aby se toto nebezpečí minimalizovalo a na co si dát pozor? S Jirkou Pacákem, mužem v tomto směru nejpovolanějším, který na charterových jachtách pluje týden co týden již čtvrt století, jsme na toto téma připravili online přednášku. Více zde.
Přístavní manévry
Evergreen mezi našimi přednáškami. Přednáška o činnosti, která je na palubě jachty nejvíce stresující. Pro mnohé skippery jsou okamžiky, kdy musí zajet ve větru k přístavnímu molu, noční můrou. Pro zbavení se stresu přitom stačí málo. Budete-li vědět, co od plachetnice čekat, jaké jsou zákonitosti jejího pohybu, zvládnete situaci s klidem a bez stresu. Při své letní plavbě to oceníte nejen vy, ale také vaše posádka. Přednáškou se můžete připravit na naše praktické kurzy. Více zde.
Nejzajímavější místa střední a jižní Dalmácie
Máme pro vás připravenu přednášku o zajímavých a atraktivních lokalitách od Splitu po hranice s Černou Horou. Víte, kam se vydat, pokud hledáte opuštěné romantické lokality? Jak se jmenují zátoky, kde strávíte noc sami na kotvě? Kde najdete přístavy, ve kterých je i v nejvyšší sezóně prázdné molo? Ve kterých jeskyních je azurově modrá voda a neplatí se ně? Nebo se jen chcete výborně najíst v nenápadné konobě? Více zde.
Nejzajímavější místa severní a střední Dalmácie
Přednáška na stejné téma, jako výše uvedená přednáška o jižní části pobřeží. Tentokrát je na programu oblast mezi Splitem a Zadarem, respektive severozápadem ostrova Dugi otok (zahrnující i ostrov Vis). Informace o zajímavých místech, která neznáte, nebo i o zajímavostech míst známých, které nevíte.Více zde.
4700
Související články
Jak se trimují foily a kýl na jachtě IMOCA?
Jak se trimují foily a kýl na jachtě IMOCA?
Ve druhém dílu rozhovoru s Milanem Koláčkem se podíváme na to, jak se nastavují foily a jaký to má vliv na let jachty, dozvíme se, co to je tilt kýlu, kolik času závodníci naspí při Fastnetu a samozřejmě také něco o Milanových plánech do budoucna.
Na IMOCE je to náročné a někdy brutální...
Na IMOCE je to náročné a někdy brutální...
Milan Koláček je prvním Čechem, který absolvoval regatu na jachtě IMOCA. Zeptali jsme se Milana, jak závod probíhal, jak náročné byly podmínky, co je na IMOCE nejtěžší, jakých výkonů dosahuje atd. Zítra se něco dozvíme o foilech, jejich trimování o letu nad hladinou a Milanových plánech.
Dnes debata s Milanem Koláčkem o Route du Rhum
Dnes debata s Milanem Koláčkem o Route du Rhum
Dnes třetí ze série debat s Milanem Koláčkem o největší sólové regatě přes Atlantik Route du Rhum. V cíli bude kategorie Ultime trimaranů, stupně vítězů jsou jasné. Proč Charles Caudrelier a ne Francois Gabart na nejsofistikovanější lodi?