Tři trupy? Není to příliš, Antone Pavloviči?
40 metrů dlouhý a 35 metrů široký trimaran se 780 m2 plochy v interiéru. Rozměrově více než 5 tenisových kurtů. Pro takovou jachtu se bude v sezóně špatně hledat stání u mola…
Návrhy designérů jsou občas dost daleko od reality, někdy jde jen o kresby, jejichž realizovatelností si nikdo hlavu neláme. Uvidíme, jestli je to i tento případ.
Časopis Yacht Harbour zveřejnil návrh kanceláří Rob Doyle Design a Van Geest Design. Studie nese název Domus. Návrh pracuje s obnovitelnými zdroji energie, se solárními panely, s využitím regenerace energie při plavbě na plachty, s vodíkovými palivovými články. Díky těmto zdrojům by měl být dojezd jachty neomezený při nulových emisích.
Jachta je určena pro 12 hostů, kteří si mohou všichni současně hrát i s personálem na schovku v rozlehlém interiéru. K dispozici mají 6 dvoulůžkových kajut, dvě z nich jsou majitelská apartmá. Na palubě bude kino, lázně, bazén a tělocvična.
Vypadá to dost bláznivě, než aby to byla realita.
1789
Související články
50 dnů kolem světa
50 dnů kolem světa
Charles Caudrelier obeplul svět sólo za 50 dnů, 19 hodin a 7 minut a stal se prvním vítězem závodu kolem světa Arkea Ultim Challenge. Jen dva sóloví jachtaři dokázali obeplout svět rychleji. Držitel rekordu Francois Gabart za 42 dnů, 16 hodin a 40 minut a Thomas Coville za 49 dnů, 3 hodiny a 7 minut.
Schovat se před bouří je správné řešení
Schovat se před bouří je správné řešení
Pokud mohu snížit riziko pro loď a posádku na minimum, udělám to. Není-li to nezbytné, neriskuji. Skvělým příkladem je současné dění v závodu kolem světa Arkea Ultim Challenge.
Všechno je možné…
Všechno je možné…
Armel Le Cléac´h má za sebou zastávku v Riu s výměnou dvojice kormidel. Na čele Arkea Ultim Challenge se pomalu posouvá vpřed Charles Caudrelier. Jeho trimaran je velmi unavený. Druhé místo patří strhanému Thomasu Covillovi.