Jak správně vybrat studijní obor, pokud máte rádi moře?
Volba vysoké školy a profese jsou jedny z nejdůležitějších životních rozhodnutí. Ti, kteří budou v příštím roce maturovat, si již teď prohlížejí nabídky vysokých škol a přemýšlejí o tom, která škola a jaký obor budou pro ně nejlepší. Většina maturantů volí studium v Česku, někteří ale chtějí studovat v zahraničí, nejlépe v angličtině. Pokud k nim patříte i vy, a přitom máte rádi plavbu na lodi a moře, pak si tento článek musíte přečíst celý. Představíme vám v něm jednu z nejlepších námořních vysokých škol v Evropě.
Námořní akademie ve Štětíně, protože o ní je zde řeč, je velmi moderní polská vysoká škola. Studenti této školy se učí v moderních laboratořích a na simulátorech, absolvují také praxi na moři na školní a výzkumné lodi Nawigator XXI. Velkou výhodou pro zahraniční studenty je vysoká mezinárodnost – 15 % studentů jsou cizinci z 20 různých států světa. Důležité je také nízké školné (studenti z Česka platí stejné, velmi nízké poplatky jako Poláci), jistota místa na kolejích, umístění školy v centru města, možnost rozvíjet se v četných sportovních oddílech, možnost vycestovat do zemí jako je mj. Portugalsko nebo Chorvatsko v rámci programu Erasmus, možnost získat stipendium, prestiž a jistota získání dobře placené práce po absolutoriu. Studenti z Česka, jichž je v Akademii rok od roku stále více, jsou s touto vysokou školou velmi spokojeni. Jedním nich je Jáchym.
Ahoj, jmenuji se Jáchym a pocházím z Plzně. Jsem student v druhém ročníku oboru navigace v anglickém jazyce. Dříve jsem pracoval na cruise lodích v casinu, ale už od prvního kontraktu mě to více táhlo na můstek a díky škole Akademia Morska mám konečně možnost jít za svým snem. Myslím si, že pro budoucí studenty z ČR je tato škola dobrým řešením, pokud chcete jít stejným směrem jako já. Díky vzdálenosti a našemu členství v EU(poplatky za školné) je tohle řešení více než dostupné. Bohužel jsem na školu nastoupil v době Covidu, ale i přes nelehké časy se s tím škola vypořádala dobře a to formou ''hybrid mode'' což v praxi znamenalo, že nějaké hodiny byly vedeny online a některé ve škole. V druhém ročníku mám 100% hodin ve škole a vše jde fajn, někdy je to lehce víc časově náročnější, ale pevně věřím, že se to odrazí v budoucím zaměstnání.
Covid byl a stále je velkou výzvou pro všechny vysoké školy na světě. Námořní akademie ale zvládla tento problém velmi dobře, což jen potvrzuje její vysokou organizační úroveň. Pokud tedy stejně jak Jáchym máte rádi moře a chcete s ním spojit svou profesní budoucnost, a přitom nechcete platit za studium v zahraničí obrovské částky, pak je pro vás správnou volbou Námořní akademie ve Štětíně.
Více informací pro zájemce o námořní studium: www.marine-edu.com.
2213
Související články
Ondřej Teplý na ME těsně za první desítkou
Ondřej Teplý na ME těsně za první desítkou
Mistrovství Evropy třídy Finn skončilo v neděli 6. září v polské Gdyni třemi udělenými tituly. Závodili totiž dohromady všichni od juniorů do 23 let až po masters nad 40 let.
Propršený druhý den šampionátu
Propršený druhý den šampionátu
Po mokrém, větrném a vlnitém offshoru přišly včera v Gdaňsku na řadu první dvě inshore rozjížďky.
Michal Korneszczuk – máme na to, patřit k nejlepším
Michal Korneszczuk – máme na to, patřit k nejlepším
Vůdčí silou mezi organizátory Mistrovství Evropy ORC v Gdaňsku je Michal Korneszczuk, který je mnoha našim závodním jachtařům velmi dobře známý. Povídali jsme si o šampionátu, jachtingu v Polsku i finančním zabezpečení mistrovství.