Escoffier skočil přes palubu, Le Cam pokračuje sám
Jean Le Cam již znovu pluje sám. Kevin Escoffier, kterého zachránil před týdnem ze záchranného ostrůvku, skočil přes palubu a Jean Le Cam pokračuje ve Vendée Globe sám, jak se od něj při Vendée Globe očekává.
Není to samozřejmě tak, že by se chtěl Escoffier ve studeném Jižním oceánu rozžehnat se životem. Na Kevina na místě čekal člun z francouzské fregaty Nivose. Posádka člunu ho ihned vytáhla z vody a odvezla na vojenskou loď. Nivose je na cestě z Kerguelenových ostrovů, zajela si, aby vyzvedla Escoffiera a nyní pokračuje na sever na Reunion. Kevin Escoffier během Vendée Globe pozná nové kraje. Na pevnou zem by se měl postavit v pátek.
Jean Le Cam získal z paluby vojenské lodě pytel s jídlem, které si vyžádal. Je to náhrada za potraviny snědené Kevinem Escoffierem. Protože jídlo si závodníci vozí napočítané na předpokládanou dobu plavby, snědený týden by mu chyběl. Je otázkou, jestli do pytle s jídlem nenechal kapitán fregaty přibalit i nějaký speciální dárek pro Jeana (kapitánovi od kapitána s úctou).
Od chvíle, kdy vyložil Kevina Escoffiera, je Le Cam nejrychlejší z celého startovního pole a přiblížil se na 30 mil ke 4. příčce. Čelo závodu je severně od Kerguelenových ostrovů a pluje před frontou, tedy v teplém severozápadním větru. Fronta je ale brzy převálcuje a znovu to bude ledový vítr od Antarktidy. Na prvním místě stále Charlie Dalin, za ním Louis Burton a Thomas Ruyant.
Detailně se budeme dění v závodě věnovat při online přednášce ve čtvrtek.
Polohu lodí najdete zde.
3995
Související články
Jen další krásná studie, nebo to máme brát vážně?
Jen další krásná studie, nebo to máme brát vážně?
Metis 45. Plně foilující pětačtyřicítka, která by měla mít rychlostní potenciál jachet IMOCA a byla by vyráběná sériově. Je to jen další hezký obrázek, který má k realizaci tak daleko, jako Rusko k demokracii, nebo je možné, že se tato mašina brzy objeví na vodě?
Rozhovor Lucie Výborné s Milanem Koláčkem
Rozhovor Lucie Výborné s Milanem Koláčkem
V pořadu Host Lucie Výborné byl Milan Koláček. Poslechněte si zajímavý půlhodinový rozhovor o sólovém a shorthanded jachtingu, o začátcích v Classe Mini, na Figaru, Class 40, v královské třídě IMOCA.
Kolik stojí IMOCA a kolik by stál opravdový let
Kolik stojí IMOCA a kolik by stál opravdový let
Foilující jachty IMOCA dokážou oblétnout svět pod 65 dnů. A to táhnou stále záď ve vodě. Proč nepovolí foil i na kormidle, aby vzlétly docela? Kolik by to stálo.