Search
× Search
Escoffier skočil přes palubu, Le Cam pokračuje sám
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Escoffier skočil přes palubu, Le Cam pokračuje sám

Jean Le Cam již znovu pluje sám. Kevin Escoffier, kterého zachránil před týdnem ze záchranného ostrůvku, skočil přes palubu a Jean Le Cam pokračuje ve Vendée Globe sám, jak se od něj při Vendée Globe očekává.

Není to samozřejmě tak, že by se chtěl Escoffier ve studeném Jižním oceánu rozžehnat se životem. Na Kevina na místě čekal člun z francouzské fregaty Nivose. Posádka člunu ho ihned vytáhla z vody a odvezla na vojenskou loď. Nivose je na cestě z Kerguelenových ostrovů, zajela si, aby vyzvedla Escoffiera a nyní pokračuje na sever na Reunion. Kevin Escoffier během Vendée Globe pozná nové kraje. Na pevnou zem by se měl postavit v pátek.

Jean Le Cam získal z paluby vojenské lodě pytel s jídlem, které si vyžádal. Je to náhrada za potraviny snědené Kevinem Escoffierem. Protože jídlo si závodníci vozí napočítané na předpokládanou dobu plavby, snědený týden by mu chyběl. Je otázkou, jestli do pytle s jídlem nenechal kapitán fregaty přibalit i nějaký speciální dárek pro Jeana (kapitánovi od kapitána s úctou).

Od chvíle, kdy vyložil Kevina Escoffiera, je Le Cam nejrychlejší z celého startovního pole a přiblížil se na 30 mil ke 4. příčce. Čelo závodu je severně od Kerguelenových ostrovů a pluje před frontou, tedy v teplém severozápadním větru. Fronta je ale brzy převálcuje a znovu to bude ledový vítr od Antarktidy. Na prvním místě stále Charlie Dalin, za ním Louis Burton a Thomas Ruyant. 

Detailně se budeme dění v závodě věnovat při online přednášce ve čtvrtek. 

Polohu lodí najdete zde.

3741
Na horu