Search
× Search
Sunfast 3200 R2
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Sunfast 3200 R2

Loděnice Jeanneau dále rozvíjí svůj úspěšný model Sunfast 3200. Jde o superrychlou jachtu, se kterou můžete bez obav letět přes Atlantik.
Ve Francii je ve velké oblibě tzv. shorthanded jachting. Tedy jachting s malou posádkou. Ať už jde o sólové plavby, nebo plavby ve dvou. A samozřejmě závody. Nikde jinde nenajdete tolik jachet určených pro regaty, jak právě tam. 

Proto v zemi galského kohouta vzniká tolik lodí, které jsou určeny i pro sólové regaty. Touto cestou se před lety vydala i loděnice Jeanneau a představila model Sunfast 3200, který byl ihned přijat s velkým nadšením. regatová jachta, jejíž interiér přitom umožňuje plné rekreační využití. 

Letos byl úspěšný model upgradován a veřejnosti byla představena jachta Sunfast 3200 R2. Úspěšná loď je nyní nabízena s moderním otevřeným kokpitem na zádi. Všimněte si zde místa na instalaci záchranného ostrůvku. U jachty se od první chvíle počítá s využitím pro offshore regaty. 

Další novinkou je karbonový stěžeň. Není to levné vylepšení, ale kdo ze závodních jachtařů by ho nechtěl? Třetí modernizovanou opcí je rovný kýl bez torpéda na spodku. Tento kýl je zvýhodněn v handicapu IRC, proto je vyhledáván především jachtaři, kteří se orientují na inshore závody.

A jaké jsou výkony modernizovaného Sunfastu? V závodech si vede výborně, například při Spi-Ouest France byla první dvě místa obsazena těmito jachtami nové generace. 

A rychlost? Polární diagram najdete zde

Parametry

Celková délka 10,10 m
Délka trupu 9,77 m
Šířka 3,48 m
Ponor 1,90 m
Výtlak 3 400 kg
Plocha plachet 59,9 m2
Nádrž na palivo 75 l
Nádrž na vodu 80 l
Výkon motoru 15 HP
Design Andrieu Yacht Design
Cena bez DPH 110 100 EUR
Více www.fasyachting.cz;

3125
Na horu