Kapitán kalamita v Portofinu
V malebném přístavu Portofino došlo k destrukci zakotvených plavidel. Na vině byla téměř 60 metrů dlouhá britská megajachta Tales.
V pátek 16. června vyplouvala Tales z přístavu. Jachta za 15 milionů GBP zvedala kotvu, zařadila zpátečku a najela do zakotvených motorových člunů, které trhala z kotevních bójí jeden po druhém. Na palubě megajachty, která je pronajímána za 200 000 GBP na týden, bylo v době nehody 8 pasažérů a 12 členů posádky. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Škody jdou ale do desítek tisíc GBP.
Podle prvních šetření se zdá, že na vině byla technická závada, po které nešlo vyřadit zpátečku.
No, může se to stát i nám. Na druhou stranu čím větší loď, tím větší komedie.
6806
Související články
Happy Island a unhappy Nautitech
Happy Island a unhappy Nautitech
Špatné rozhodnutí? Utržený z bóje? Nebo si skipper spletl laterální značení IALA A/B? Buď jak buď, katamaran je na útesech a demontáž všeho použitelného již je v pokročilém stádiu.
Překlopený katamaran v Pacifiku
Překlopený katamaran v Pacifiku
Před týdnem se uprostřed Pacifiku překlopil katamaran. Po složité záchranné operaci se podařilo zachránit trojici jachtařů.
Kolik nehod na moři bylo loni v Německu?
Kolik nehod na moři bylo loni v Německu?
Kolik a jaké nehody řešili němečtí záchranáři na moři? Dokázali byste odhadnout, co bylo příčinou výjezdů záchranářů nejčastěji?