Search
× Search
Křížek s Adamem pátí v Portugalsku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Křížek s Adamem pátí v Portugalsku

Týmu MASTERLAN, tentokrát ve složení David Křížek a Zdeněk Adam, si v náročném závodě světové Flying Phantom Series v portugalském Cascais doplul pro 5. místo.

Úvod závodu přitom našim úplně nevycházel. Kosatníka Zdeňka Adama trápila bolest zranění utrženého bicepsu z úvodu sezóny. Nicméně se rychle dostával do formy a zvykal si na vysoké rychlosti na hladké vodě zálivu v Cascais.

Druhý den vše bylo o poznání lepší a naše posádka dokázala dojet dokonce i na 2. resp. 3. místě a průběžně poskočila na 6. příčku. Posun pokračoval i v dalším dnu, kdy se nám opět dařilo a v poslední rozjížďce dne jsme zakončili na 3. místě v nesmírně tvrdých jachtařských podmínkách.

Horší to bylo poslední den. To se již tolik nedařilo. Nejprve drobné technické problémy, pak téměř kolize s výletní lodí, která se přimotala na závodní okruh, a pak divoký průlet hejnem delfínů, což hrozilo velkým karambolem. I tak posádka dokázala dosavadní pozici udržet a po celkem odjetých 22 rozjížďkách si odváží zatím historicky nejlepší 5. místo. Zvítězil Idreva Zephyr Foiling, na 2. místě skončil Team France Jeune a na 3. Culture Foil.

Jachtaře čeká koncem srpna poslední závod letošní Flying Phantom Series v Cardiffu. MASTERLAN je zatím na průběžném 6. místě.

Výsledky najdete zde.

“Byl to opět jeden z nejlepších závodů mého života. Naprosto hladká voda a silný vítr. Loď létala nad vodou rychlostí až 55 km/h. Nebyla nouze o řadu divokých situací. Přitom skvělé počasí a dobré zázemí. Zdeněk neměl zcela doléčené zranění a rozhodně nestačil nabrat jeho jinak pověstnou buldočí sílu. Ze začátku ruku večer vždy ledoval, ale pak chytil druhý dech a vše vypadalo úplně jinak. Po dobrých startech jsme se několikrát dostali i do čela závodu a bojovali s těmi nejlepšími. Máme spolu ale málo najezděno a tak se projevily drobné ztráty v manévrech. Také ne vždy se mi dařilo dělat dobrá taktická rozhodnutí. Po součtu je z toho i tak pro nás skvělé 5. místo. Mám obrovskou radost, že to prostě jde, a že česká vlajka na plachtě rozhodně nedělala ostudu. Ještě uvidíme jaké bude složení posádky na finále v Cardiffu. Bylo by skvělé tento výsledek zopakovat,” řekl po příjezdu kormidelník týmu David Křížek.

4203
Na horu