Search
× Search
Křížek ve Francii osmý
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Křížek ve Francii osmý

Tým MASTERLAN, tentokrát ve složení kormidelník David Křížek a kosatník Antoine Joubert (FRA), vybojoval ve druhém letošním závodě Flying Phantom Extreme Sailing Series ve francouzském Quiberonu celkové 8. místo. 

 

V úvodním dnu závodu se odjelo 6 rozjížděk a tým se postupně zlepšoval a sehrával. Nakonec dokázal zajet na 4. a dokonce i na 2. místě. Ve druhém dnu již tolik nefoukalo a posádce se dařilo o poznání méně. Tým dojel jednou na 5. místě, ale zbytek dojezdů byl spíše horší. 

Další den se pak čekalo na vítr až do pozdního odpoledne. Podmínky pak byly naprosto dokonalé. Hladká voda a postupně sílící vítr. Létající katamarány začaly dosahovat vysokých rychlostí a nebyla nouze o divoké situace a několik převržení. Úvod byl pro tým MASTERLAN slabší, ale v nejnáročnějších podmínkách dokázali Křížek a Joubert dojet na 4. a 5. místě. 

Poslední den se pak mělo jet finále. Rozjížďka za dvojnásobek bodů. Náš tým mohl jen získat. Na 7. místo chyběly pouhé 2 body a na 6. jen 6 bodů. Vše bylo otevřené a bylo o co bojovat. Vítr tentokrát ale nepřišel a tak se výsledky uzavřely po 17. rozjížďkách. Český tým MASTERLAN si odváží 8. místo a po druhém závodě se řadí na průběžné 6. místo v této prestižní Flying Phantom Extreme Sailing Series 2018.

“Všichni fandové týmu s napětím očekávali, jestli odrovnám i francouzského kosatníka, ale musím přiznat, že tentokrát jsem nejvíc trpěl sám. Pohmožděný kotník, oteklé a posekané nárty a ruka oteklá tak, že to bylo znatelné i přes rukavici. Stálo to ale za to. Neuvěřitelný a nesmírně vyrovnaný závod. Dlouho se mi nedařily starty, ale v silnějším větru jsem si vše vynahradil. Divoké jízdy ve vysokých rychlostech a celá řada karambolů. Jednou jsem u návětrné brány jen těsně minul závodníka, který vypadl z lodě a díky  vestě se ani před námi nemohl potopit. Vše naštěstí dobře dopadlo a zareagoval jsem včas. Antoine Joubert je skvělý kosatník a hodně jsem se toho od něho přiučil. Teď to ale budu muset předat stálým kosatníkům týmu, tedy Milanovi Harmáčkovi a Zdeňkovi Adamovi. Doufám, že už budou na další závody ve formě a nastoupíme opět v ryze českém složení. Nyní se chystám na mistrovství republiky katamaránů a na 18. ročník Lipno Marathonu,” řekl kormidelník týmu MASTERLAN David Křížek.


3682
Na horu