Search
× Search
Křížek s Hamáčkem smolní v Barceloně
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Křížek s Hamáčkem smolní v Barceloně

Plzenští jachtaři David Křížek a Milan Harmáček se zúčastnili 3. závodu letošní Flying Phantom Series. Podmínky byly po celou dobu závodu naprosto skvělé a za čtyři dny se podařilo odjet celkem 22 rozjížděk. 

Kosatník týmu se ale potýká s dlouhodobými zdravotními problémy a to se bohužel podepsalo na výsledku. Milan měl problémy s dýcháním již během tréninku, ale naplno se to projevilo až v úvodním dnu regaty. Po třech rozjížďkách musel nakonec tým odstoupit a do dalších třech soubojů již nenastoupil. Tak velká ztráta se již prakticky nedá dohnat a zdravotní handicap se projevoval i v dalších dnech. MASTERLAN měl tentokrát skvělé starty a často se pohyboval v úvodu na špici závodu, ale fyzicky náročné manévry tým postupně téměř vždy odsunuly až na konec flotily. 

Tentokrát do dějiště závodu vyrazilo hned několik fanoušků a podporovatelů našeho týmu a bylo na co se koukat. Nechyběly dramatické situace, kolize i převržení. To vše před tribunami v samém srdci Barcelony. 

Tým si může napravit reputaci již zanedlouho. Blíží se totiž start 4. závodu Flying Phantom Series v portugalském Cascais. Tam nastoupí kormidelník David Křížek se Zdeňkem Adamem. Ten si sice v úvodní regatě v Ománu utrhl bicepsový úpon, ale už je opět připraven.

Naši jsou ve Flying Phantom Extreme Sailing Series 2018 na průběžném 6. místě.

3784
Na horu