showTop
× Search
Hanse 588
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Hanse 588

Na veletrhu v Cannes německá loděnice Hanse představí novou Hanse 588. S délkou 17,20 metru jde o druhou největší jachtu v nabídce loděnice. A v jachtingu platí, že velikost znamená luxus.

Designérem jachty je jako obvykle kancelář judel/vrolijk. To je zárukou výborných jízdních vlastností. Vždyť známí designéři mají za sebou i práci pro týmy v Americkém poháru. 

 

72 verzí

Jachta je nabízena v celé řadě verzí, zájemci si mohou zvolit ze 72 variant interiéru. I když jde o loď sériově vyráběnou, množství variant ji přibližuje jachtě vyráběné na zakázku. V podpalubí je tedy k dispozici od tří do pěti kaju, navíc s kajutou pro skippera na přídi.
Ve střední části jachty zaujme možnost volby mezi klasickou lodní kuchyní uspořádanou do L, která se hodí pro ty majitele, kteří se chtějí vydávat s lodí na delší plavby, nebo kuchyní s volně stojícím ostrůvkem, která se bude naopak líbit zákazníkům, pro které je společenské vyžití na palubě hlavním cílem. 

Izolovaná majitelská kajuta

Velkým lákadlem se může stát majitelská kajuta na přídi, která je speciální zvukovou izolací chráněna před hlukem ze zbytku jachty. Čerpadla, generátory a další hlučné prvky jsou navíc umístěny co nejdále od přídě.
Dalším prvkem, na který byl brán zvláštní zřetel, je propojení interiéru s okolím. V bocích trupu je na každém boku šestice velkých oken. Navíc prosklená panoramatická střecha má plochu celé 3 m2. Spolu se stojnou výškou 2,15 m dodávají velikému interiéru další rozměr.

Vybavení kokpitu

O rychlost lodi se stará 157 m2 plachet při základním oplachtění. S reacherem je to 208 m2 a genaker má dalších 245 m2. Výška stěžně téměř 26 m. Na přídi se počítá i s instalací druhého předního stěhu. Variabilita oplachtění je vhodná pro dlouhé plavby.
Čistá a hladká paluba je vynikající nejen z důvodu bezpečnosti, ale je také pohodlná. Na zádi pod kokpitem je integrovaná garáž na pomocný člun, která je optimalizovaná na Williams Tender 280.. Koupací plošina je přístupná pohodlnými schody z kokpitu.
Dalšími lákadly jsou pevný T-Top a BBQ bar v kokpitu s integrovaným grilem, dřezem a mrazákem. T-Top je pevné bimini, na němž je umístěna otěž hlavní plachty. Dále je v něm integrována audio soustava a osvětlení kokpitu.

Parametry 

Celková délka 17,20 m
Délka trupu 16,70 m
Délka na vodorysce 15,15 m
Šířka 5,20 m
Ponor 2,60 m (verze 2,85 a 2,25 m) 
Výtlak 19 800 kg
Balast 6 500 kg
Nádrže na vodu 810 l
Nádrže na naftu 520 l
Výkon motoru 110 HP
Plocha plachet 157 m2
Design judel/vrolijk & co
 Cena od  399 000 EUR bez DPH (plně vybavená 550 000 EUR bez DPH
Více www.tpscentrum.cz

 

Další článek Nová marína na dohled od Lipar
Vytisknout
4860

Dokumenty ke stažení

Poslední videa

Závodní jachting

Testy

Čím je jiný Sirius 35 DS

Redaktoři Yachting Mothly zhodnotili, že jde o nejlepší jachtu, jakou kdy testovali. V prosinci se na ní na Baltu projel Dan Přívara. Čím je tato jachta tak jiná, že je nejlepší?

Technika plavby

Co to ksakru dělá?

Máme pro vás jachtařskou hádanku. Protože se říká, že zadarmo ani kuře nehrabe, pro správně tipující máme velice hodnotnou cenu. Tentokrát pro všechny správně tipující!

Vyhledat

Nejbližší události

«březen 2026»
poútstčtsone
2324252627281
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Na horu