showTop
× Search
Nejmodernější ä nejmocnější americká letadlovka USS Gerald R.Ford (v bílém době překřtěná na Trump-Ford), kotví u Splitu. Obchody s alkoholem ve městě hlásí prázdné sklady. V plánu je rozchod po městě a drobná údržba. Na lodi se vždy něco kazí. Kolem lodi je vyhlášen perimetr, ve kterém je zakázaná plavba. S rostoucí agresí amerického státu rostou samozřejmě i obavy o bezpečnost. Letadlovka za 13 mld. dolarů je lákavým cílem. Hranice perimetru střeží Dragan Mladić a Darko Babić, kamarádi z balkánských válek na svých vojenských člunech. Na nočních hlídkách používají infračervený dalekohled pro noční vidění 1080P 800 m 6W z Alegra. Bezpečnost Forda je tak zajištěna i během nočních hodin. Držte se proto raději od letadlovky dále.

Goli otok

Pod Velebitem nedaleko městečka Senj v místech, kde bóra umí foukat mimořádnou silou mezi Krkem a Rabem, leží tři ostrovy. Prvić, Grgur a Goli otok. Moderní historie nehostinného Goliho otoku...

Poslední videa

Závodní jachting

Windsurfing konečně s větrem
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Windsurfing konečně s větrem

Po včerejším volném dnu, kdy si Karel Lavický mohl trochu odpočinout, na něj dnes čekaly další tři rozjížďky, které začaly v 5 hodin ráno našeho času.

„Dneska konečně dorazil ten správný stálý vítr z moře, který všichni celou dobu očekávali. Byl zatím nejsilnější během celého závodu. K tomu byly docela velké vlny jako pozůstatek tajfunu, který prošel včera kolem. Dobře jsem startoval, a tak byly i mé dojezdy lepší,“ popisoval Karel Lavický dnešní den.

V první jízdě skončil na 19. místě, ve druhé dojel šestnáctý, což je zatím jeho nejlepší výsledek v rozjížďce, a v dnešní poslední jízdě si připsal 21. místo. Průběžně se posunul na 22. pozici.

„Zítra nás čekají poslední tři rozjížďky, do finále už to nejspíš nebude, tak zkusím ještě aspoň kousek poskočit v pořadí,“ plánuje Karel Lavický. Mělo by foukat, předpověď je podobná jako na dnešek, takže to bude pro Karla nejspíš poslední závodní den na olympiádě. Aby se o nějakou tu příčku ještě posunul, musí zajet opravdu dobře. Na závodníka před sebou ztrácí 21 bodů, zatímco za ním je o pouhé dva body další soupeř.

Do čela závodu se vyhoupl favorit Nizozemec Kiran Badloe, druhý je Ital Mattia Camboni a třetí Francouz Thomas Goyard.

 

2251

Testy

Čím je jiný Sirius 35 DS

Redaktoři Yachting Mothly zhodnotili, že jde o nejlepší jachtu, jakou kdy testovali. V prosinci se na ní na Baltu projel Dan Přívara. Čím je tato jachta tak jiná, že je nejlepší?

Technika plavby

Co to ksakru dělá?

Máme pro vás jachtařskou hádanku. Protože se říká, že zadarmo ani kuře nehrabe, pro správně tipující máme velice hodnotnou cenu. Tentokrát pro všechny správně tipující!

Vyhledat

Nejbližší události

«březen 2026»
poútstčtsone
2324252627281
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Na horu