Rakušané s katamaránem na Zlatnom ratu
Na nejznámější chorvatské pláži Zlatni rat na Brači vedle Bolu uvízl katamaran. Loď s rakouskou vlajkou způsobně zajela příděmi až na pláž. Stalo se v neděli hodinu po poledni.
Podle ne zcela spolehlivých zdrojů (www.24sata .hr) se posádka katamaranu chtěla vyvázat na bóji (když jsem tam byl naposled, žádné tam nebyly) a lano se jim namotalo do propeleru. Takové je vysvětlení na začátku článku.
Druhá verze následuje o pár řádků níže. Do motorů se namotala lano s bójemi, které vyznačují pláž. To se mi zdá reálnější, protože by v takovém případě došlo k zajebání obou motorů. V případě jednoho motoru by stále bylo možné odplout do bezpečí (koneckonců monohully více než 1 motor také nemají).
V čem se už zdroje neliší, to je další dění. Nikomu na palubě se nic nestalo, nedošlo ke znečištění okoliše. Katamaran byl z pláže odtáhnut chorvatským plavčíkem, který vzhledem i mužností připomínal Eso Rimmera.
2912
Související články
Americká letadlovka v Chorvatsku
Americká letadlovka v Chorvatsku
Do Chorvatska připluje americká vojenská loď na jaderný pohon. Umožnila to na uzavřeném zasedání chorvatská vláda. Další informace jsou vzhledem bezhlavému dobrodružství, do kterého se Trump pustil na Středním východě, tajné.
Které ostrovy mají nejvíce a nejméně obyvatel
Které ostrovy mají nejvíce a nejméně obyvatel
Na kterém ostrově v zadarském archipelagu žije nevíce lidí? A kde naopak nejméně? Zkuste si tipnout. Přidáme ještě několik ostrovních zajímavostí.
Happy Island a unhappy Nautitech
Happy Island a unhappy Nautitech
Špatné rozhodnutí? Utržený z bóje? Nebo si skipper spletl laterální značení IALA A/B? Buď jak buď, katamaran je na útesech a demontáž všeho použitelného již je v pokročilém stádiu.