Koláček: Poprvé s oběma foily
Dnes vyplouvá duo Giancarlo Pedote a Milan Koláček na první tréninkovou plavbu s oběma foily. Do trupu je instalováno opravené ložisko na pravoboku a pravý foil.
V pátek se podařilo nainstalovat do trupu ložisko na pravoboku, které při první kompletaci jachty vibrovalo. Ložisko muselo být demontováno a odesláno do loděnice Mer Concept Francoise Gabarta, která ho navrhovala a vyrobila. Po návratu z loděnice byla ložisko namontováno do trupu. Za ložiskem následoval foil. Instalace proběhla na vodě.
Dnes ráno (je pondělí, pracovní den, také profesionální jachtaři se řídí pracovním týdnem) tým vyplul na moře. V plánu jsou testy obou foilů a kompletních systémů. Bude-li vše v pořádku, je naplánována i první noční plavba Na jihu Bretaně.
1325
Související články
Zemřel vítěz Vendéé Globe 2024 Charlie Dalin
Zemřel vítěz Vendéé Globe 2024 Charlie Dalin
Francouzský oceánský jachtař Charlie Dalin zemřel ve věku 42 let. Muž, který v lednu 2025 vyhrál Vendée Globe v rekordním čase, bojoval s rakovinou. Již před startem bojoval s nádorem. S nádorem, soupeři, s počasím. Šel do toho. Věděl, že je to poslední šance.
První snímky nové Class40 Milana Koláčka. Trup a paluba jsou konečně pohromadě
První snímky nové Class40 Milana Koláčka. Trup a paluba jsou konečně pohromadě
Z hromady forem a laminátových dílů se stává závodní jachta. Máme první fotografie nové Class40 Milana Koláčka po spojení trupu a paluby. Stavba jde rychle do finále a český sólový jachtař se již za několik dní přesouvá do Bretaně, kde bude dohlížet na dokončovací práce.
Novinka od Milana Koláčka
Novinka od Milana Koláčka
Nový závodní speciál Class 40 Milana Koláčka pro Route du Rhum se blíží kompletaci. Je na čase, za měsíc má být ve vodě.