Americká letadlová loď ve Splitu
Máte-li naplánovanou květnovou plavbu v chorvatských vodách, máte šanci spatřit americkou letadlovou loď třídy Nimitz USS Abraham Lincoln. (aktualizováno)
Chorvatská váda právě schálila možnost vplutí amerického válečného plavidla do chorvatských vod. Ve Splitu by se měla objevit v květnu. Důvodem pro plavbu do Splitu je potřeba menších oprav na palubě a doplnění zásob.
Budeme sledovat chorvatský tisk, abychom vám poskytli informace, kde a kdy bude letadlovka na jaderný pohon k vidění. Budete-li se poblíž pohybovat, stojí za to se na 333 metrů dlouhý kolos podívat. Paluba lodi je široká až 78 metrů, maximální rychlost přesahuje 30 uzlů, na palubě je 5680 mužů a 85 aeroplánů.
Cena lodě je 4,5 mld USD. Dá se tedy předpokládat, že extra blízko vás nepustí…
Aktualizace
Ve Splitu by se USS Abraham Lincoln měla objevit ve dnech 8. - 11. května.
9602
Související články
Už tam kotví…
Už tam kotví…
Nejmodernější ä nejmocnější americká letadlovka USS Gerald R.Ford (v bílém době překřtěná na Trump-Ford), kotví u Splitu. Obchody s alkoholem ve městě hlásí prázdné sklady.
Americká letadlovka v Chorvatsku
Americká letadlovka v Chorvatsku
Do Chorvatska připluje americká vojenská loď na jaderný pohon. Umožnila to na uzavřeném zasedání chorvatská vláda. Další informace jsou vzhledem bezhlavému dobrodružství, do kterého se Trump pustil na Středním východě, tajné.
Do Splitu připluje zítra letadlovka USS Gerald R. Ford
Do Splitu připluje zítra letadlovka USS Gerald R. Ford
Nejmodernější americká letadlová loď na jaderný pohon USS Gerald R. Ford zítra připluje do Splitu.