showTop
× Search
4 novinky u Hanse
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

4 novinky u Hanse

Německá značka Hanse představila čtyři letošní novinky. Jde o jachty s označením 348, 388, 418 a 548. Posledně jmenovaná je nominována na Evropskou jachtu roku 2018.

Loděnice, která je dnes co do objemu výroby druhá největší na světě, útočí na poli středně velkých jachet. V tomto segmentu je sice silná konkurence, ale Hanse se srovnání se soupeři neobává.

Loděnice vychází z požadavků klientů. Nové jachty nabízejí ve srovnání s předchozími modely více prostoru při stejné délce, snazší ovládání, vyšší rychlost a více pohodlí. Vezmeme-li v úvahu nynější slevovou akci loděnice, je nejlepší čas na jachty této značky informovat, případně je objednat.

Exteriér nových jachet je podobný a jasně ukazuje, že pochází z jedné série. Hlavními poznávacími prvky jsou okna v trupech, kolmá příď, shodné tvary oken na nástavbě a vysoká takeláž, kterou ocení majitelé jachet ve slabším větru.

Největší z představovaných lodí nese označené 548. Jak jsme se již zmínili, jde o loď nominovanou do soutěže Evropská jachta roku. Na první pohled zaujme elegantní plochou nástavbou. Sklopná koupací plošina je na podobných lodích již standardem. Je přístupná z kokpitu po pohodlných schodech. Dinghy může mít na lodi své místo v garáži pod kokpitem. Pro příjemné chvíle na kotvě je v kokpitu k dispozici gril s dřezem a ledničkou, tedy se základem venkovní kuchyně.
Pro některé může být hlavním lákadlem hardtop nad kokpitem, na kterém je umístěna otěž hlavní plachty. Zakrývá celý kokpit, ale je jednoduše otvíratelný.
Stolky v kokpitu je možné spustit na úroveň lavic a vznikne tak další velký prostor na slunění. Další dva jsou na nástavbě a před stěžněm.

Velká pozornost je věnována pohodlí majitele jachty. Jeho kajuta je na přídi a od dění ve zbytku jachty je zvukově izolována. Rozměry lůžka, ze kterého je vidět na moře v okolí, jsou 200 x 160 cm. Pro milovníky nových technologií je na palubě připraven Hanse Smart Boat System, kterým jsou ovládány všechny lodní rozvody. 

Více informací zde.


Předchozí článek Nová čerpací stanice na Ugljanu
Další článek Trimaran Gitana 17
Vytisknout
4123

Poslední videa

Závodní jachting

Raiffeisen Trophy 2026

Raiffeisen Trophy, největší česká business regata, navázala i letos na úspěšný formát rozdělení do dvou samostatných týdnů. Vedle tradiční Raiffeisen Trophy Inshore, zaměřené především na...

Testy

Čím je jiný Sirius 35 DS

Redaktoři Yachting Mothly zhodnotili, že jde o nejlepší jachtu, jakou kdy testovali. V prosinci se na ní na Baltu projel Dan Přívara. Čím je tato jachta tak jiná, že je nejlepší?

Technika plavby

Vyhledat

Nejbližší události

«červen 2026»
poútstčtsone
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Na horu