Search
× Search
Kde je Prysmian?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Kde je Prysmian?

Od začátku závodu Rolex Fastnet Race jsou problémy s polohou jachty Prysmian, tedy té jachty, na které nám nejvíce záleží. V současné chvíli je poloha jachty před Lizard Point již 2,5 hodiny stará. Kde tedy je Prysmian s Milanem Koláčkem na palubě?

Můžeme jen vycházet ze vzájemné polohy lodí z doby, kdy ještě pozice Prysmian fungaovala jen s minimálním zpožděním. V té době se italsko-český tým Giancarlo Pedote a Milan Koláček držel v těsném závěsu za dvojicí Monnoyeur Duo For a Job (dále jen MDFJ) a Fortinet – Best Western (dále jen Fortinet). Tyto dvě jachty právě míjejí Land´s End.

Za Land´s Endem se startovní pole stáčí kolem systému rozdělené plavby, kam mají závodní jachty zakázáno vplout, na sever. Je to jen krátký úsek (cca 20 mil), kdy jachty pojedou místo stoupačky předobok. To by mohlo Prysmian rychlostně zvýhodňovat a mohla by se na dvojici před sebou dotáhnout.

Následně bude vítr během dne slábnout a závodníci se budou snažit co nejrychleji dostat do další fronty, za kterou by měla být plavba k Fastnetu velmi rychlá.

Na čele je zatím s náskokem 5 mil Yoann Richomme, který jede svůj první velký závod ve třídě IMOCA velmi sebevědomě. Coskipperem je velice zkušený Yann Elies. Na druhém místě pluje favorizovaný tým Macif (Charlie Dalin, Pascal Bidégorry) a třetí je Charal (Jeremie Beyou, Franck Cammas). Charal však čeká v cíli penalizace 2 hodiny za předčasný start. O míli zpět pluje For The Planet (Sam Goodchild, Antoine Koch).

Polohu lodí najdete zde.

623
Na horu