Ve Slovinsku zahynul rakouský jachtařský instruktor
Při pokusu dostat svou jachtu do bezpečí zemřel v Izole jachtařský instruktor Josef Höller. Čtyřiasedmdesátiletý nestor rakouského jachetního klubu Braunau-Simbach se stal obětí prudké bouře minulý čtvrtek.
Policie v Koperu podle slovinských médií uvedla, že zkušený kapitán právě večeřel, když se mu dostalo varování, že jeho plachetnice je v nebezpečí. Spěchal proto k lodi a skočil na palubu. Silný příboj jej však shodil do vody a loď ho následně přitlačila k útesu. Tím mu způsobila těžká zranění, jimž podlehl. Nárazy o břeh poté poškodily i opuštěnou jachtu, která se následně potopila.
Höller byl zakládajícím členem a hlavním instruktorem Yacht Clubu Braunau-Simbach. Zároveň byl trenérem Yacht Clubu Austria, největšího rakouského sdružení jachtařů s více než 4000 členy. Před odchodem do důchodu vyučoval na technické škole HTL Braunau.
Ve Slovinsku byl Höller na dovolené s manželkou a dvěma přáteli. Tragédie se odehrála poslední den dovolené.
3277
Související články
Masakr ve třídě Ocean Fifty
Masakr ve třídě Ocean Fifty
Tři překlopené trimarany Ocean Fifty v prvních hodinách po startu Transat Cafe L´Or. Milan Koláček startuje dnes. Počasí se bude zhoršovat, první noc nebude hezká.
Jak se opravuje díra v trupu
Jak se opravuje díra v trupu
Na startu The Ocean Race Europe Allagrande Mapei rozpárala outriggerem trup Holcim-PRB jak otvírákem. Díra v trupu jak dveře do kamionu. Jak se taková škoda opravuje nám řeklsólový jachtař a lodní stavitel Milan Koláček.
Konec rekordního pokusu, Sodebo nemá kormidlo
Konec rekordního pokusu, Sodebo nemá kormidlo
V Jižním oceánu, až daleko na jihu téměř v oblasti plovoucího ledu končí rekordní pokus v plavbě kolem světa trimaranu Sodebo Ultim. Thomas Coville se svými muži přišel o kormidlo na centrálním trupu. V další plavbě Jižním oceánem není možné pokračovat.