Pojeďme na Offshore Regatu!
Nejdelší slovenskou námořní regatou bude i letos Offshore Regata, která se koná 08.-15.10.2016. Jde dálkově - navigační závod, který zaručeně prověří jachtařské zkušenosti všech účastníku. A především jejich navigační a taktické schopnosti, fyzickou zdatnost a také psychiku.
Devítičlenné posádky se si to rozdají v těžkých podmínkách Jadranu na lodích značky Bavaria 47. Naplánovaná trať dlouhá 270 námořních mil je rozdělená na tři etapy. První etapa bude startovat v Biogradu a jejím cílem bude Korčula. Druhá je naplánovaná v Pelješackém kanálu. Třetí etapa bude z Korčuly zpět do Biogradu. Během celé regaty budou navigátoři muset hledat ideální podmínky mezi ostrovy v místech, kde stabilní vítr je vzácností. Je se tedy na co těšit.
Organizátorem regaty je cestovní kancelář Yacht Travel, která zajistila i pro tuhle regatu technickou novinku – MONITOROVACÍ SYSTÉM na všech lodích. Tento systém umožní účastníkům a divákům sledovat rychlost a kurz lodí, rovněž zaznamenává i startování motorů a sleduje zařazenou rychlost.
Offshore Regata je příležitostí, jak se připravit na dlouhé přeplavby přes moře i oceán, anebo si jenom vyzkoušet pořádný jachting. Dostupné lodě a další informace jsou na www.osw.sk
5922
Související články
Čekání na vítr u Lastova
Čekání na vítr u Lastova
Včera odstartovala Velikonoční regata v bóře u Murteru. V pomocném cíli západně od Korčuly jasně vedlo duo Pospíšil, Guryča. A pak se všichni sjeli u Lastova.
Memoriál Vladimíra Psalmana 2026: One Design - Marina Hramina
Memoriál Vladimíra Psalmana 2026: One Design - Marina Hramina
Ve dnech 16.–23. května 2026 se v Chorvatsku (Marina Hramina) uskuteční Mezinárodní mistrovství Slovenské republiky námořních lodí v lodní třídě Bavaria 41 One Design tradičně pořádané jako Memoriál Vladimíra Psalmana.
Raiffeisen Trophy ISLANDS 2026
Raiffeisen Trophy ISLANDS 2026
Nová regata v Chorvatsku na 10 lodích First 45 s genakerem se bude konat 16.–21. května 2026. Startuje v maríně Kaštela.