Nekonečný souboj s bezvětřím
Letošní ročním Middle Sea Race je pro menší jachty neustálým soubojem s bezvětřím. Koláček s Tomkem na Marina 21 se včera navečer konečně rozlétli přes 10 uzlů a ujížděli soupeřům, aby následně vítr znovu klesl k nule, celý balík se opět sjel dohromady a pokračovala již tolikrát rozehraná loterie v bezvětří.
Nyní se blíží k ostrovu Ustica severně od Palerma. Najíždějí si k severozápadu. Podle předpovědi by tam měl vítr vydržet. Nad Palermem by měla být bublina bezvětří. Realita je ale taková, že lodě poblíž ideální trasy plují rychleji. Předpovědi navzdory. A severní trasa je samozřejmě výrazně delší.
Musí to být trápení. Vymaníte se z bezvětří, ujedete soupeřům, uvíznete v bezvětří a vidíte, jak vás v posledním větru znovu dojíždějí.
A trápení nebude konec ani po objetí Sicílie a změně kurzu na jih. Na řadu přijde stoupačka. Dlouhá stoupačka. Mohla by ale být stabilní a Koláček s Tomkem by si mohli konečně odpočinout.
Ale nyní alespoň jedna dobrá zpráva. Znovu se rozjíždějí...
Polohu lodí najdete zde.
1189
Související články
Milan Koláček už má palubu…
Milan Koláček už má palubu…
Paluba nového závodního speciálu Class40 Milana Koláčka byla vytažena z formy. Je velká jak kurt na badminton. Na podzim na ní pojede Milan sólo přes Atlantik.
Chcete plout na závodním speciálu přes Atlantik?
Chcete plout na závodním speciálu přes Atlantik?
Závodní speciál Class40, který dokáže dělat přes 25 uzlů. Je plavba přes oceán na něčem takovém vaším snem? Jste si tím jistí? Na oceánu není možné vystoupit…
Proč je takovou bombou účast Koláčka na Route du Rhum?
Proč je takovou bombou účast Koláčka na Route du Rhum?
Milan Koláček oznámil stavbu nové lodi a účast na Route du Rhum. To je zatím největší událost našeho offshore jachtingu od dob Richarda Konkolského. Proč?