Jak bude na Seawolf Cup For Fun
Již o víkendu startuje na Murteru regata Seawolf Cup For Fun. Závod se pojede podle handicapu ORC a na startu bude 27 jachet.
Mezi startujícími jachtami se objeví First 35, Bavaria 42 Match, Salona 38, Elan 350, ale i More 55. Bude to tedy pestré startovní pole a výsledky mohou být po přepočtech velmi zajímavé. Online bude závod možné sledovat také na trackeru SeeSea.
A jaké bude čekat na závodníky v Chorvatsku počasí? Zatím je vzhledem k ročnímu období chladno a velmi studené je i moře. V neděli by mělo foukat jugo, které bude během dne sílit. Jihovýchod by měl vydržet i v pondělí, kdy by mohl zesílit na otevřeném moři až ke 30 uzlům. Mělo by sice také zapršet, ale to nemůže závodníkům zkazit náladu ze sportovního větru.
5873
Související články
Memoriál Vladimíra Psalmana 2026: One Design - Marina Hramina
Memoriál Vladimíra Psalmana 2026: One Design - Marina Hramina
Ve dnech 16.–23. května 2026 se v Chorvatsku (Marina Hramina) uskuteční Mezinárodní mistrovství Slovenské republiky námořních lodí v lodní třídě Bavaria 41 One Design tradičně pořádané jako Memoriál Vladimíra Psalmana.
Raiffeisen Trophy ISLANDS 2026
Raiffeisen Trophy ISLANDS 2026
Nová regata v Chorvatsku na 10 lodích First 45 s genakerem se bude konat 16.–21. května 2026. Startuje v maríně Kaštela.
Palagruža Cup
Palagruža Cup
Příznivce offshore regat jistě zaujme avízo na blížící se start již 8. ročníku regaty Palagruža Cup. Závod z Murteru k nejvzdálenější chorvatské výspě. Plavba do nitra Jadranského okeánu a zpět na Murter.