Dnes pro změnu bóra
Dnes je obloha jako vymetená. A vane bóra. Bóra, bóra a zase bóra. Tento týden nic jiného nefoukalo a už ani foukat nebude.
Včera jsme tu měli další technické problémy. Týmu HYVECO praskl přední stěh a bez něj, jak je známo, se závodit nedá. Tým proto zamířil do domovské maríny Jezera a snaží se přesvědčit dlouhou sezónou unavené pracovníky charterové firmy ke spěchu. Uvidíme, jaký bude výsledek…
Tým Newton (zřejmě) včera zlomil spinakerový peň. Hezky symetricky, v půlce.
A došlo i k nějakým kolizím. Na ty je letošní rallye nebývale bohatá. Z protestní komise se ozývají názory, že příště by bylo dobré přizvat k řešení i dopravního policistu.
Vítr je v současné chvíli k závodění vhodný. Myslím, co se síly týče. Odpoledne však začne sílit a v noci je znovu možné očekávat hvízdání v lanoví. V poryvech ke 30 uzlům. Teplota má dnes vystoupat téměř na 20°C (lepší to už ale nebude).
Na programu je nejprve oblíbený karusel a poté navigační etapa k Biogradu. Podle vypsání to vypadá na tradiční šněrovačku mezi ostrovy: Kukuljar, Čavlin, Gnalič, Pakoštane. Takový je program na středu 13. října.
Foto Pavel Nesvadba
2496
Související články
Raiffeisen Trophy 2026
Raiffeisen Trophy 2026
Raiffeisen Trophy, největší česká business regata, navázala i letos na úspěšný formát rozdělení do dvou samostatných týdnů. Vedle tradiční Raiffeisen Trophy Inshore, zaměřené především na intenzivní okruhové a krátké navigační rozjížďky, se uskutečnil také druhý ročník Raiffeisen Trophy Islands, který zavedl posádky na delší tratě mezi dalmatskými ostrovy.
Čekání na vítr u Lastova
Čekání na vítr u Lastova
Včera odstartovala Velikonoční regata v bóře u Murteru. V pomocném cíli západně od Korčuly jasně vedlo duo Pospíšil, Guryča. A pak se všichni sjeli u Lastova.
Memoriál Vladimíra Psalmana 2026: One Design - Marina Hramina
Memoriál Vladimíra Psalmana 2026: One Design - Marina Hramina
Ve dnech 16.–23. května 2026 se v Chorvatsku (Marina Hramina) uskuteční Mezinárodní mistrovství Slovenské republiky námořních lodí v lodní třídě Bavaria 41 One Design tradičně pořádané jako Memoriál Vladimíra Psalmana.