Dan Přívara v bóře 93 uzlů
Dnes na kurzu přístavních manévrů bušila bóra přes 40 uzlů i v Zadaru, kde bóra běžně nefouká. Dan Přívara se jel podívat tam, kde skutečně fouká.
Zajel si na Paški most. Byl samozřejmě zavřený, stejně jako dálnice A1 ze Záhřebu do Zadaru. Během pár minut, co na mostě byl, naměřil nejvíce 93 uzlů větru. To je vítr, který většina z nás nikdy nezažila. Další záběry jsou z Ražanacu, přístavu přímo pod Velebitem. Vlny se tu nemají kde rozjet, přesto jsou vysoké a samozřejmě strmé.
Podívejte se na videu.
Video Daniel Přívara
Jak to vypadá, když fouká 93 uzlů?
869
Související články
Krátká a rychlá 2.etapa Velikonočky pro Mapose
Krátká a rychlá 2.etapa Velikonočky pro Mapose
Druhou etapu vyhrála tryska u Korčuly. Tedy vlastně ji vyhrál Martin Pospíšil a jeho lidé. Kteří se vydali nahoru tryskou. Cíl byl zbog jakog već kod Hvara.
První etapa skončila, druhá bude krutá
První etapa skončila, druhá bude krutá
První etapa Velikonoční regaty skončila až dnes ráno. Druhá etapa zpět na Murter může být velmi drsná.
Jugo, tornádo a bóra na ČNR
Jugo, tornádo a bóra na ČNR
Dnešní den byl na České námořní rallye, Která se jede také jako mistrovství České republiky v námořním jachtingu v kategorii One-Design, dramatický. I když se vůbec nevyjelo. Od severu přecházel přes Jadran nečas. Mocný nečas, žádný podpantoflák. Bouřlivé jugo před frontou, bouřky, deště, ukrutná bóra po jejím přechodu.