Někdy se stěžeň zlomí. Ale proč?
Zlomený stěžeň, vše zachráněné na palubě. Patka stěžně vylomená v zadní části. K čemu došlo, proč, kde se to stalo?
Dufour 460 v maríně Šangulin v Biogradu, jak ho vyfotil v minulém týdnu Pavel Janeček. Jak je vidět, vše se podařilo zachránit. Stěžeň, plachty, celou takeláž. Je otázkou, co se stalo. Stěžeň má vylomený spodek v zadní části profilu. Padal dozadu na levobok.
Musel tedy odejít přední stěh. Odešel sám od sebe, nebo mu něco pomohlo? Například nějaký most? Jeden by se pár mil na severozápad nabízel. Skoro bych si myslel, že by tomu mohla napovídat i vylomená část paty stěžně.
Nevíte o tom něco?
720
Související články
Tragická nehoda v Pule, mrtvý a těžce zraněný
Tragická nehoda v Pule, mrtvý a těžce zraněný
Na výjezdu z pulského přístavu došlo včera ráno k tragické nehodě. Na vlnolamu byl nalezen těžce zraněný a v potopeném člunu mrtvý muž.
Emulze v převodovce znamená problém
Emulze v převodovce znamená problém
Podíváte se na kontrolku oleje v převodovce a máte problém. Místo čistého oleje vidíte bílou emulzi. Jaký to má vliv na kauci? Významný. Jako vždy, když musí loď z vody.
Používáte černou kouli?
Používáte černou kouli?
Černá koule označuje loď na kotvě. Už jste ji někdy použili? A víte, že v některých situacích je velmi důležitá?