Hádka v Kremlu
Ukrajinské armádě se podařilo potopit další ruské velké výsadkové plavidlo Cezar Kunikov. Třída Ropucha, samozřejmě. Na akci se podílela ukrajinská rozvědka. A drony. Stádo dronů vodních a hejno vzdušných.
K akci došlo u jižního pobřeží Krymu nedaleko města Alupka. Rusové zatím mlčí.
Podle neoficiálních zpráv panovala v Kremlu před příchodem Vladimíra Putina do pracovny ponurá atmosféra. Sestava nejbližších spolupracovníků ladila před příchodem Vůdce notičky.
Nikolaj Patrušev: „Tak kdo z vás mu to řekne? Co ty, Sergeji Kužugetoviči?“
Sergej Šojgu: „Já, proč já? Už jsem mu řekl o Moskvě. A Novočerkasku. A víte, jak na mě ječel. Ať mu to řekne Valerij Vasiljevič.“
Valerij Gerasimov: „Ne. Já nechci. Pošle mě na Sibiř. Musel jsem přiznat ztrátu Olněgorského Gorňaku. Sergej Viktorovič ještě žádnou jobovku z fronty netlumočil.“
Sergej Lavrov: „Já? Na to zapomeňte, já jsem tu jen pro zahraničí. Ještě jsou tu chlapi z tajné služby, ti si s Vladimírem Vladimírovičem dobře rozumí.“
Alexandr Bortnikov: „Počkejte, nepřehazujte to tady jako horký pelmeň. Je třeba najít konstruktivní přístup. Čím Ukrajinci na Kurníkova zaútočili Valeriji Vasiljeviči?
Valerij Gerasimov: „Ti grázlové použili drony. Na vodě, ve vzduchu… Zcela zmátli naši obranu.“
Alexandr Bortnikov: „A sestřelili jsme nějaké?“
Valerij Gerasimov: „Ale samozřejmě. Pět nebo šest jsme jich sundali. I ty vodní mrchy. Nejméně dva jsme zničili. Tedy s tím, který vybouchl, když vrazil do boku Kurníku.“
Alexandr Bortnikov: „No tak vidíte. Co kdybychom Vladímiru Vladimiroviči řekli, že jsme dnes v noci zlikvidovali nejméně 10 ukrajinských dronů?“
Valerij Gerasimov: „No a co potopený Cezar Kurník?“
Alexandr Bortnikov: „A bohužel jsme při tom měli nějaké menší ztráty…“
1643
Související články
Ať je, čí je, zabavte ji
Ať je, čí je, zabavte ji
Nejvyšší soud na Fidži dal americkým a fidžijským úřadům zelenou k zabavení megajachty Amadea v odhadované hodnotě 325 milionů dolarů, o jejímž vlastnictví se vedou spory. Rozhodnutí soudu tak připravilo půdu pro další právní spor, který má určit, zda je majitelem lodi sankcionovaný ruský miliardář Sulejman Kerimov, jak tvrdí Spojené státy.
Skrytý „půvab“ sankcí: Západ za údržbu jachet oligarchů může zaplatit miliardy
Skrytý „půvab“ sankcí: Západ za údržbu jachet oligarchů může zaplatit miliardy
Se zabavováním jachet ruských miliardářů není spojen jen pocit uspokojení z dobře namířeného zásahu do okolí ruského prezidenta. Prozaickou stránkou této činnosti je povinnost úřadů udržovat zabavený majetek v náležitém stavu.
Nizozemci zabavili 20 ruských jachet
Nizozemci zabavili 20 ruských jachet
Celní správa nizozemského království uvedla, že zabavila 14 rozestavěných jachet, dvě uskladněné lodě a čtyři plavidla procházející servisem. Všechny měly ruského majitele. Zabavení lodí se uskutečnilo v rámci sankcí přijatých EU kvůli ruské agresi na Ukrajině.