Zmatek kolem Hebe V
Na Facebooku týmu Hebe je uvedeno, že tým skončil 10. v ORC celkově v Rolex Middle Sea Race. Pokud se ale podíváte na web závodu, tak tam je uvedeno, že je to 3. místo v ORC celkově. Tedy historický úspěch! Nechceme tvrdit tak ani tak, aby nedošlo k podobné chybě, jako jsme se dopustili u ČNR a Salony, ale více věříme webu závodu.
S radostí ale počkejme. Nikdo z Hebe se nám neozývá, buď slaví, nebo odpočívají. Nebo opravují spinakery, které během závodu roztrhali dva. Když se závodí, tak létají třísky. Maximální rychlost, které Hebe V dosáhla, byla 20 uzlů. To je slušné na neprověřenou sedmatřicítku, která je určena na inshore závody.
Počkejme tedy na potvrzení, ale nyní to vypadá na celou kupu medailí.
4416
Související články
První offshore trénink úspěšný
První offshore trénink úspěšný
Milan Koláček pokračuje s přípravami na sezónu závodů Class 40. Vše má vyvrcholit podzimním doublehanded závodem přes Atlantik Transat Café L´OR.
Milan Koláček, proč Class40?
Milan Koláček, proč Class40?
Offshore jachtař Milan Koláček startuje letos v třídě Class40. Vrcholem bude na podzim závod přes Atlantik známý jako Transat Jacqus Vabre. Co je Class40 a jaká je jachta, na které bude závodit?
Milan Koláček ve třídě Class40
Milan Koláček ve třídě Class40
Je to potvrzené! Milan Koláček bude letos startovat ve třídě Class40. Před sebou má celou řadu závodů, sólových i doublehanded. Závodit bude na jachtě Yelcho, design Lombard Lift V2. Vrcholem bude transatlantický závod Transat Café L´OR (dříve Transat Jacques Vabre).