Search
× Search
Zavřený v černé díře
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Zavřený v černé díře

Alex Thomson se rozhodl, že se na 80 dnů zavře do černé díry, která sebou hází, mlátí, naráží a je hlučná jak startující tryskáč. Popluje kolem světa s pohledem upřeným na monitory. Bez přímé vazby na okolí? Zatím to tak vypadá.

Tým Hugo Boss přesunul ovládání jachty z kokpitu do podpalubí. Tím snížil těžiště jachty, zvýšil výkon a zmenšil odpor vzduchu, který už dnes také není, vzhledem k rychlostem lodí, zanedbatelný. Jestli to bude fungovat, to uvidíme.

Už v minulých letech trávili závodníci za kormidly svých jachet IMOCA jen minimum času. Možná 10 %´, více ne. Stále ale měli možnost pobýt v částečně otevřeném kokpitu, být na vzduchu, podívat se ven, kam jachta pluje.
Na nové Hugo Boss to bude těžší. Kokpit tam vlastně není, vše se děje v podpalubí. Závodník sice není vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům, ale zase na něj bude působit černota hlučné krabice, ve které bude uzavřen. Nebude to jednoduché. Uvidíme v budoucnu, jestli jde o správnou cestu, nebo jenb končící pěšinu, ze které je třeba se vrátit zpět.

2655
Na horu