Search
× Search
Volačo sa šušká…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Volačo sa šušká…

Na stůl se nám dostalo jedno zajímavé video. A něco ještě zajímavějšího, se povídá… Co je na tom pravdy? Snažíme se ověřit informace a najali jsme si i detektivní agenturu (detektivní služby diskrétně - Praha, Brno, Kardašova Řečice).

Podle nepotvrzených zpráv se angažuje český jachtař v jednom týmu IMOCA. Jedná se o třídu 60 stop dlouhých offshore jachet s foily, které se účastní největších regat jako Vendée Globe, Route du Rhum, Transat Jacques Vabre, či The Ocean Race.

Informace jsou zatím ve stádiu verifikace, proto nemůžeme uvést jméno. Říká se, že ten, jehož jméno nemůžeme vyslovit, by se mohl účastnit na palubě foilující jachty IMOCA doublehanded závodu The Fastnet Race. Není to sice transat, ale je to závod s tradicí a silným zvukem...

Naše informační zdroje z Lorientu uvádějí, že onen český jachtař by měl posílit italský tým Prysmian Giancarlo Pedoteho. Jeho jachta IMOCA prodělala omlazovací kůru. Na jachtě byl změněn tvar přídě a dostala nové foily poslední generace. Minulý týden vyplula na první testovací plavbu.

Jednalo se o lehký trénink, na kterém se testovala spolehlivost celé jachty po náročných úpravách. Vítr vál rychlostí kolem 15 uzlů a jachta s novým foilem dosáhla rychlosti až 27 uzlů. Pouze s menší kosatkou J2. Testováno bylo základní nastavení foilu…

Jakmile se nám podaří informace ověřit, zveřejníme jméno českého jachtaře, který by měl být prvním Čechem na palubě foilující lodě IMOCA.

689
Na horu